Pełna sala na spotkaniu z Kornelem Morawieckim w dzierżoniowskim Muzeum

k-janeczko.jpg

O agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy, o konieczności wprowadzenia zmian w polityce zagranicznej Polski, o wadach i zaletach Prawa i Sprawiedliwości, a także o planach utworzenia własnej partii mówił w trakcie wizyty w Dzierżoniowie legendarny przywódca „Solidarności Walczącej” Kornel Morawiecki.

Na spotkaniu z Marszałkiem seniorem pojawiło się 26 września ponad 80 osób, szczelnie wypełniających salę Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie. Kornel Morawiecki odpowiadał na pytania zebranych, zarówno te dotyczące przeszłości, jak i oceny obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Mówił między innymi na temat swojego syna – Mateusza, wicepremiera w rządze Beaty Szydło.

„Oczywiści, że jestem z niego dumny. Podjął się bardzo odpowiedzialnego zadania. Zrezygnował z wielkich pieniędzy zarabianych w bankowości, żeby służyć swoją wiedzą Polsce.”

W trakcie 2-godzinnego spotkania poruszany był także temat agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy, konieczności wprowadzenia zmian w polityce zagranicznej Polski, a także potrzebie większej solidarności społecznej w dzisiejszej rzeczywistości ekonomicznej.

W trakcie spotkania Kornelowi Morawieckiemu towarzyszył poseł Ireneusz Zyska. Obaj parlamentarzyści są członkami koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy stowarzyszenia Obywatelski Ruch Patriotyczny.

Ignacy Rybarczyk

źródło: zprawa.pl

foto: K. Janeczko/zPrawa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj