Pokaz specjalny filmu „Wołyń”!

wol.jpg

7 października, w dniu premiery, redakcja Gościa Wrocławskiego  zaprasza do kina na seans specjalny! Bilety dla każdego za 10 zł.

Na tę jedną z większych produkcji polskiej kinematografii ostatnich lat czekała od dłuższego czasu cała Polska. „Wołyń” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego opowiada o bardzo trudnym fragmencie polskiej historii, czyli tragicznych losach Polaków mordowanych przez oddziały OUN i UPA na Kresach Wschodnich. 

Reżyser podkreśla, że to najtrudniejszy film, przy jakim dotąd pracował, a wielu krytyków zaznacza, że może to być wielki przełom w polskim kinie historycznym.

Smarzowski, jak sam stwierdza, nie pokazuje swojej prawdy, bo te wydarzenia nie mają jednej prawdy. Inaczej patrzą na nie Ukraińcy, inaczej Polacy. Co ciekawe, badania wykazały, że ponad połowa Polaków nie wie, co się wydarzyło na Kresach, a połowa z tych, którzy deklarują, że wiedzą, ma fałszywe informacje. Dlatego twórcy „Wołynia” zaznaczają, że ich misja jest wyraźna – pokazanie, jak było. Zależy im, aby film stał się wielką epicką epopeją o losach Polaków kresowych w czasach II wojny światowej przedstawiającą wydarzenia określane mianem ludobójstwa na Kresach, które objęły w głównej mierze tereny województw: lwowskiego, wołyńskiego tarnopolskiego, stanisławowskiego, poleskiego oraz lubelskiego.

Redakcja Gościa Wrocławskiego zaprasza wszystkich czytelników na specjalny seans premierowy, który rozpocznie się  7 października o godzinie 19 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki. Bilety dla wszystkich w cenie 10 złotych, po podaniu hasła „Gość Niedzielny” przy kasie! Można je nabywać wcześniej, nie tylko w dniu seansu.

Kolejnym wyróżnikiem tej projekcji będzie obecność p. Stanisława Srokowskiego, autora książki „Nienawiść”, na podstawie której oparto scenariusz filmu „Wołyń”. Pisarz, poeta i publicysta, główny konsultant merytoryczny przy produkcji, w krótkiej prelekcji przed seansem przedstawi własne świadectwo ocalenia z rzezi wołyńskiej i opowie o swoim działaniu na poszczególnych etapach powstawania „Wołynia”.

źródło: http://wroclaw.gosc.pl/doc/3470027.Pokaz-specjalny-filmu-Wolyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj