Wałbrzych: Nie wolno wzbudzać poczucia zagrożenia. 31-latek na 2 m-ce do aresztu

policja logo 2.png

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który od kilku dni swoim zachowaniem, wzbudzał poczucie zagrożenia wśród mieszkańców rejonu wałbrzyskiego, kamiennnogórskiego oraz świdnickiego.

26 września br do Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zgłosiła się mieszkanka Szczawna Zdrój, która oświadczyła, że w piątek 23 września, jakiś mężczyzna zaczepiał jej 11-letnia córkę. Do policjantów zaczęły napływać sygnały o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który niepokoił dzieci oraz kobiety.
 

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego KMP w Wałbrzychu zajęli się sprawą. Bazując na informacjach przekazanych przez kobietę oraz tych, które ukazały się na portalach internetowych, prowadząc szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą, ustalili miejsce pobytu mężczyzny. 27 września 31-letni mężczyzna (bez stałego miejsca pobytu), na polecenie prokuratora, został zatrzymany. 

Wczoraj, 31-latek został doprowadzony do sądu, który aresztował go na okras 2 miesięcy. Postępowanie w sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Wałbrzychu.

Wałbrzyska Policja prosi o kontakt osoby, które posiadają informacje o zdarzeniach z udziałem zatrzymanego mężczyzny. W sprawie prosimy dzwonić pod numer telefonu 74 84 20 210.

 

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj