Impel szykuje się do startu

impeln.jpg

Dzisiaj w Szamotułach rozpoczyna się drugi przedsezonowy turniej z udziałem siatkarek ze stolicy Dolnego Śląska. Poprzedni występ Impelek na zawodach w Karpaczu zakończył się zwycięstwem ekipy trenera Solarewicza.

Wrocławianki okazały się lepsze od SMS-u PZPS Szczyrk, Atomu Trefla Sopot oraz Dresdner SC. Wygrywając kolejno 3:0, 3:2 i 3:2. Na drugiej pozycji zakończyły turniej mistrzynie Niemiec, a na najniższym stopniu podium zakończyły zawody siatkarki z Trójmiasta. Najlepszą zawodniczką w ekipie ze stolicy Dolnego Śląska wybrano Joannę Kaczor. Natomiast najbardziej wartościową zawodniczką (MVP) trzydniowych zmagań została Megan Courtney, która zasiliła Impel po zakończeniu minionego sezonu. Wcześniej Impel wygrał sparing z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

– Uważam, że turniej w Karpaczu był dla nas dobrym doświadczeniem pod wieloma względami. Mieliśmy okazję zobaczyć w grze wszystkie nasze zawodniczki, zweryfikować poziom techniczno-taktyczny gry zespołu na tle różnych przeciwników, tj. zespołu z I ligi – SMS PZPS Szczyrk, Orlen Ligi – drużyna z Sopotu, czy Bundesligi – Dresdner SC, a także zmierzyć się z atmosferą meczową, czyli dopingiem kibiców czy sędziowaniem – krótko turniej w Karpaczu podsumowuje Wojciech Kurczyński, drugi trener wrocławskiej drużyny.

Tym razem, w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Amica Cup 2016, Impelki zmierzą się z Budowlanymi Łódź, Schweriner SC oraz VK Agel Prostejov. Co ważne zespół zasiliły już Agata Sawicka i Agnieszka Kąkolewska, które w ostatnim czasie występowały w kadrze narodowej. Podopieczne Jacka Nawrockiego wywalczyły kwalifikacje na Mistrzostwa Europy 2017. Ta sztuka nie udała się jeszcze Andrei Kossanyiovej, która ze swoim zespołem stara się jeszcze o przepustkę na europejski czempionat.

W Hali Nałęcz w Szamotułach wrocławianki podziwiać będzie można w dniach 30.09-2.10. Cena biletów – normalny 10 zł, ulgowy 5 zł.

 

Program turnieju Amica Cup 2016:

 

Piątek, 30 września 2016

16:00 Impel Wrocław – Budowlani Łódź

17:30 Uroczyste otwarcie turnieju

18:30 Schweriner SC – VK Agel Prostejov

 

Sobota, 1 października 2016

16:00 Budowlani Łódź – VK Agel Prostejov

18:00 Impel Wrocław – Schweriner SC

 

Niedziela, 2 października 2016

11:00 Schweriner SC – Budowlani Łódź

13:00 VK Agel Prostejov – Impel Wrocław

15:00 Uroczyste zakończenie turnieju.

źródło: dolny-slask24h.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj