Nowy biurowiec obok Capitolu

Retro-Office-House-LC-Corp.jpg

W centrum Wrocławia, przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Komandorskiej, na działce bezpośrednio sąsiadującej z Teatrem Capitol powstanie duży nowoczesny biurowiec – Retro Office House. To nowa inwestycja firmy LC Corp SA.

Według inwestora największe atuty nowego obiektu to doskonała lokalizacja, nowoczesne i wysokie standardy wykończenia, innowacyjna architektura oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić komfortowe warunki pacy przyszłym najemcom.

– Budynek ten to krok na drodze do przywrócenia dawnej świetności ulicy Piłsudskiego, która już od kilku lat ulega pozytywnym zmianom – mówi Piotr Pirogowicz, dyrektor ds. najmu, LC Corp SA. – Wierzymy, że nasza inwestycja będzie kolejnym miejscem, które doskonale wpisze się w centrum miasta. Bardzo wygodne połączenia komunikacyjne i sąsiedztwo obiektów handlowo-usługowych zapewnią komfort pracy w naszym biurowcu.

Retro Office House zaprojektowany został przez pracownię Kuryłowicz &Associates. Projekt budynku łączy tradycję architektury z początku XX wieku z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie technologii, formy i użyteczności. Biurowiec będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Wyjątkowego charakteru ma mu nadać reprezentacyjne patio z recepcją. Powierzchnia biurowa zajmie około ponad 18 tys. mkw., zaś usługowo-handlowa 2,6 tys. mkw. Zaplanowano także 155 miejsc parkingowych zlokalizowanych na poziomie -1.

Już rozpoczęły się prace na placu budowy. Obecnie trwa zabezpieczenie wykopu, a w przyszłym miesiącu rozpoczną się roboty ziemne. Bryła budynku w docelowym kształcie widoczna będzie w połowie 2017 r. Natomiast pierwsi najemcy wprowadzą się do swoich biur w kwietniu 2018 roku.

wizualizacje: inwestor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj