Październikowy numer miesięcznika „Nowe Życie”: rola świeckich w Kościele

nz.jpg

Październikowy numer miesięcznika „Nowe Życie” zajmuje się rolą świeckich w Kościele. Biskup Ignacy Dec w rozmowie mówi o zadaniach i miejscu katolików świeckich w Kościele. Temat ten rozwijają także inni autorzy zachęcając by skorzystać z „oferty pracy” w Kościele.

W archidiecezji wrocławskiej rozpoczyna się Rok Jadwiżański związany z 750-leciem kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej. „Nowe Życie” pragnie pomóc swoim czytelnikom w duchowym i intelektualnym przeżywaniu tego czasu. Rozpoczynamy nowy cykl „Klejnot Korony Śląska”, który przybliży wydarzenia związane z wyniesieniem do chwały ołtarzy naszej Świętej Patronki. W numerze zaprezentujemy ślady św. Jadwigi we Wrocławiu. Do pisma dołączony jest dodatek w postaci Modlitewnika do św. Jadwigi. Wystarczy wyjąć środkowe cztery strony, przeciąć i złożyć na pół.

Ponadto w numerze rozpoczynamy nowy cykl autorstwa ks. Mariusza Rosika – „Zienia Święta w pytaniach”, piszemy o rozumieniu Cudu eucharystycznego w Legnicy, prekursorkach kultu Miłosierdzia Bożego oraz złotej róży ofiarowanej przez papieża Franciszka na Jasnej Górze.

Życzymy inspirującej lektury. Ponadto informujemy, że archiwalne teksty z miesięcznika „Nowe Życie” oraz wybrany artykuły z gazetek parafialnych ukazujących się w archidiecezji wrocławskiej dostępne są na stronie internetowej, natomiast najnowsze informacje na profilu pisma na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj