Świdnica: Jeśli wpuścimy złodzieja do domu…

policja logo.png

„Dzień dobry, jestem pracownikiem przedsiębiorstwa wodociągów. Sprawdzam instalację wodną w budynku”. Takie słowa usłyszała 86-letnia świdniczanka od stojącego u progu jej mieszkania obcego mężczyzny, którego następnie wpuściła do środka. Po jego wyjściu zorientowała się, że straciła pieniądze oraz biżuterię o łącznej wartości ponad 9 tys. złotych. Policja ponownie apeluje o rozwagę i ostrożność, aby nie stać się kolejną ofiarą złodziei lub oszustów.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, w godzinach popołudniowych, w centrum Świdnicy. Do mieszkania samotnie mieszkającej, 86-letniej pani przyszedł mężczyzna podający się za przedstawiciela przedsiębiorstwa wodociągów. Jak twierdził, sprawdzał instalację wodną w budynku. Nie przedstawił on żadnych dokumentów, pomimo tego został wpuszczony do środka.

Sprawca polecił starszej pani, aby odkręciła wodę w łazience, a on w tym czasie specjalnym urządzeniem będzie sprawdzał przepustowość rur. Poprosił też, aby pokrzywdzona zdjęła z palców pierścionki, gdyż jak twierdził, kiedy będzie trzymała ręce w pobliżu kranu, to biżuteria zakłóci pracę jego sprzętu pomiarowego.

Starsza pani wykonała polecenia mężczyzny. W czasie gdy przebywała w łazience i naprzemiennie odkręcała i zakręcała wodę, sprawca przykładał jakieś nieznane urządzenie do rur, rzekomo sprawdzając ich drożność. Jak się następnie okazało, w tym samym czasie do mieszkania wszedł inny współsprawca i przeszukiwał je. Po chwili mężczyzna oświadczył, iż instalacja wodna jest sprawna i wyszedł.

Minęło kilka chwil i starsza pani zorientowała się, że została okradziona. Z jej mieszkania „zniknęło” 2,5 tys. złotych oraz złota biżuteria, w tym zdjęte przez nią pierścionki. Łączne straty to ponad 9 tys. złotych.

Przy okazji powyższej sprawy ponownie apelujemy o rozwagę i ostrożność, aby nie stać się kolejną ofiarą złodziei lub oszustów. Przede wszystkim sprawdźmy nazwę podmiotu, bądź firmy oraz tożsamość przedstawiciela, który pojawił się w naszym domu. Bez dokładniej weryfikacji odwiedzających nas obcych osób nigdy nie wpuszczajmy nikogo do mieszkania, nie podawajmy też żadnych danych. Zawsze można zatelefonować do odpowiednich instytucji i zweryfikować tożsamość naszych „gości”.

 

Źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj