Blisko 1,5 miliona sztuk papierosów bez akcyzy przewożone w aucie – funkcjonariusze przechwycili kontrabandę i zatrzymali dwie osoby

policja nowa.jpg

Przechwycone blisko 1,5 miliona sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość szacuje się na około milion złotych oraz zatrzymanie dwóch osób w tej sprawie, w tym jednej po pościgu, to efekt wspólnych działań prowadzonych przez policjantów z Polkowic i funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Legnicy. Wstępnie oszacowano, że z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego od wyrobów tytoniowych, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości około 1,4 miliona złotych. Kontrabandę przewożono krajową 3. 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w ramach prowadzonych wspólnie działań z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Legnicy, przechwycili kontrabandę i zatrzymali dwie osoby. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 31 i 36 lat.  Do zdarzenia doszło po tym, jak na drodze krajowej nr 3 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód m-ki Peugeot. Mężczyzna kierujący autem zjechał we wskazane przez funkcjonariuszy miejsce, lecz po zatrzymaniu na parkingu wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Już po chwili mężczyzna był w rękach policjantów.  
Szybko okazało się, co było powodem takiego zachowania mężczyzny. W trakcie wykonywanych na miejscu czynności, w samochodzie policjanci znaleźli kartony, które zajmowały całą przestrzeń ładunkową, wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało w aucie przewożono około 1, 5 miliona sztuk papierosów w 350 kartonach. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru, to blisko milion złotych. 

Wstępnie oszacowano, że z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego od wyrobów tytoniowych, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości około 1,4 miliona złotych. Zabezpieczony towar oraz zatrzymanych przekazano służbie celnej, która w tej chwili będzie dalej wyjaśniać wszystkie okoliczności tej sprawy.  Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kodeksu karno – skarbowego, za tego typu czyn grożą wysokie grzywny lub kary pozbawienia wolności nawet do lat 3. 

 (źródło – KPP Polkowice)

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ