Gowin: R. Petru powtarza bzdurę, że chcę zlikwidować… 300 uczelni. Podam p. Petru konkretną datę, kiedy to zrobię. W święto 6 Króli

gowin.jpg

Wypowiedzi Ryszarda Petru nie od dziś wywołują uśmiech politowania na twarzach internautów. Tym razem jednak na słowa lidera Nowoczesnej zareagował sam wicepremier Jarosław Gowin i postanowił zakpić z Petru. Co zrobił?

A wszystko zaczęło się od tego, że lider Nowoczesnej w ślad za niektórymi mediami zaczął rozpowiadać, jakoby minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin dążył do likwidacji nawet 300 wyższych uczelni.

Straszył tym kilka dni temu na swoich łamach portal natemat.pl.

 

„Proponowane przez Jarosława Gowina rozwiązanie problemu niedofinansowanych szkół wyższych może doprowadzić do likwidacji nawet 300 prywatnych uczelni. Minister nauki i szkolnictwa chce ograniczyć możliwość wliczania wykładowców do minimum kadrowego na kierunkach licencjackich” – czytamy w jednym z artykułów natemat.pl.

Taką narrację błyskawicznie podchwycił Ryszard Petru. Na odpowiedź ministra Gowina nie trzeba było długo czekać. Na Twitterze wicepremier odniósł się do zarzutów lidera Nowoczesnej i wykpił Ryszarda Petru.

 

– R. Petru powtarza bzdurę, że chcę zlikwidować… 300 uczelni. Podam p. Petru konkretną datę, kiedy to zrobię. W święto 6 Króli – napisał Gowin.

źródło: niezależna.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj