Morawiecki: Udało nam się osiągnąć najniższe bezrobocie w historii

Mateusz Morawiecki 8 tv trwam.jpg

Dzisiaj udało nam się osiągnąć najniższe bezrobocie w historii. To też zasługa jakości naszego wzrostu gospodarczego – zaznaczył na antenie TVP Info wicepremier Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju i finansów był gościem programu „Dziś wieczorem” w TVP Info. Jak podkreślał wicepremier, cieszy go przede wszystkim jakość wzrostu gospodarczego. – Dzisiaj udało nam się osiągnąć najniższe bezrobocie w historii. To też zasługa jakości naszego wzrostu gospodarczego – mówił Mateusz Morawiecki.

Wicepremier potwierdził też, że rząd pracuje nad jednolitym podatkiem.

– Pierwsze założenia w najbliższych kilku tygodniach, może w ciągu dwóch miesięcy będziemy omawiali na Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów. Wtedy będzie więcej wiadomo. Dzisiaj jest jeszcze przedwcześnie. Minister Kowalczyk, który pracuje nad tym podatkiem, podkreślał, że najwcześniejsza data jego wdrożenia to 1 stycznia 2018 roku – wyjaśnił. – Ci, którzy zarabiają więcej, powinni płacić troszeczkę więcej, niż ci, którzy zarabiają mniej – dodał Mateusz Morawiecki.

Wicepremier podkreślał też, że rządowi premier Beaty Szydło zależy, aby gospodarka rozwijała się w taki sposób, żeby wynagrodzenia Polaków rosły. – Jesteśmy ekipą bardzo wolnorynkową. (…) Nasza ekipa jest ekipą demokratycznego kapitalizmu. Chcemy walczyć o równą konkurencję – zaznaczał.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ