Na świat przyszło dziecko z materiałem DNA trojga rodziców

dziecko.jpg

Amerykańscy naukowcy doprowadzili do przyjścia na świat dziecka trojga rodziców. O sprawie informuje Human Life International Polska.

Powołując dziecko do życia zastosowano technikę sztucznego zapłodnienia z wykorzystaniem DNA trzech osób – dwóch kobiet i mężczyzny.

Pięciomiesięczny chłopiec ma też odrobinę kodu genetycznego od dawcy, którym był jego poczęty i szybko uśmiercony przyrodni brat.

Metoda zastosowana przez Amerykanów ma służyć powoływaniu do życia zarodków wolnych od chorób genetycznych, wynikających z zaburzeń mitochondriów.

Bioetyk, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, zwraca jednak uwagę, że środek prowadzący do tego celu jest niemożliwy do przyjęcia.

– Dlatego, że dotykamy tutaj sfery bardzo głębokiej manipulacji, rozbicia struktury aktu poczęcia. Dotykamy tutaj sytuacji, którą można przysłowiowo nazwać otwarciem puszki Pandory, albo, jak to czasem genetycy przestrzegają sami siebie, „nie grzeb w ulu”. Tu mamy właśnie do czynienia z takim „grzebaniem w ulu” czy otwieraniem puszki Pandory, ponieważ z punktu widzenia czysto biologicznego w gruncie rzeczy nie jesteśmy w stanie na pewno przewidzieć wszystkich konsekwencji tak złożonej struktury – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz.     

Przedstawiciele organizacji Human Genetics Alert przestrzegają, że nowa technika może być furtką do modyfikacji genetycznych ludzkich zarodków w przyszłości, nie tylko do celów zdrowotnych.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj