Rada Krajowa Nowoczesnej debatowała we Wrocławiu

petru duza rozdzielczosc.jpg

We Wrocławiu odbyła się Rada Krajowa Nowoczesnej. Podczas spotkania posłowie m.in. omówili bieżącą sytuację polityczną oraz podjęli uchwały, w tym uchwałę dotyczącą prawa aborcyjnego.

Politycy partii Ryszarda Petru poruszyli również kwestie finansowania procedury in vitro z budżetów samorządowych.

Nowoczesna od trzech miesięcy zachęca samorządy, by decydowały się na dofinansowanie procedury sztucznego zapłodnienia swoim mieszkańcom.

Z końcem czerwca skończył się rządowy program refundacji in vitro.

To smutne, że partia, która nazywa się Nowoczesna, swoją wizję nowoczesności chce budować na braku poszanowania życia człowieka – powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Zdzisław Krasnodębski.

– Nowoczesna, która nie ma w innych dziedzinach żadnych ciekawych i konstruktywnych propozycji, chce właśnie z tego tematu, a więc in vitro, sztucznego wytwarzania człowieka, w gruncie rzeczy eksperymentów i manipulacji (gdzie ścierają się bardzo różne poglądy) – uczynić swój temat polityczny, mając nadzieję, że być może powtrzyma malejące poparcie dla tej partii – wskazał prof. Zdzisław Krasnodębski.    

Sejm skierował projekt komitetu „Stop aborcji” do prac w komisji. Przewiduje on bezwzględny zakaz przerywania ciąży i odpowiedzialność karną dla każdego, kto powoduje śmierć dziecka poczętego, również dla matki.

Nowoczesna była przeciwko skierowaniu projektu do dalszych prac.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ