Kibice Śląska mają własny pomysł na budowanie WKS – u

kibice wks.jpg

Na profilu społecznościowym Stowarzyszenie Wielki Śląsk kibice zamieścili własny pomysł na budowanie Wielkiego Śląska:

„W Śląsku powinni pracować ludzie, którzy są oddani temu klubowi. Wiadomo, że takich, którzy deklarują swoje przywiązanie znajdzie się wielu. Jednak są tacy, którzy pokazali to swoją postawą i nic nie muszą nikomu udowadniać.

Tadeusz Pawłowski, legenda Śląska Wrocław, to człowiek oddany naszemu klubowi, wrocławianin, wychowany niedaleko stadionu przy Oporowskiej. Z olbrzymim doświadczeniem zdobytym jako piłkarz, a także jako trener w Austrii. Znający realia europejskiej piłki, ale również naszego Śląska.

Taka postać to wymarzony kandydat dla każdego profesjonalnego klubu na Dyrektora Sportowego bądź Dyrektora – koordynatora Akademii Piłkarskiej. Niestety we Wrocławiu marnujemy swój potencjał.

Proceder ten dotyczy legendarnych zawodników Śląska i bardzo kompetentnych ludzi jak Pawłowski czy Prusik, ale także młodych, wyróżniających się piłkarzy, którzy odchodzą nie tylko do największych i najprężniej rozwijających się Akademii Piłkarskich w Poznaniu czy Białymstoku, jak i również do lokalnych w Lubinie (również jedna z najlepszych) i Legnicy.

Tadeusz Pawłowski, kiedy był trenerem Śląska, ściągał do Wrocławia i dawał szanse wychowankom i chłopakom z regionu. Teraz ściągani są przeciętni obcokrajowcy, a młode talenty odchodzą do Akademii Piłkarskich innych klubów, gdzie mają warunki do rozwoju.

Mało, który kibic jest w stanie obecnie zliczyć, ilu narodowości piłkarzy gra obecnie w Śląsku. Tym bardziej uświadamia to nas, jak zła musi być komunikacja w drużynie. Prowadzona obecnie polityka kadrowa prowadzi nas do 1. ligi. Wtedy większość obcokrajowców odejdzie i na lata ugrzęźniemy w niższych ligach, budując od podstaw nową drużynę.

Dlatego apelujemy do właścicieli Śląska, czyli tak naprawdę radnych Wrocławia, o zastanowienie się nad przyszłością klubu. Nie wystarczy dosypać kilku milionów, jak jest źle. Tu chodzi o całą strategię rozwoju.

Odpowiedzcie sobie na pytania: „Czy Wy chcecie Wielkiego Śląska grającego na ponad 40-sto tysięcznym Stadionie Miejskim?” „Czy może Śląsk dla Was to wrzód na dupie i chcecie się go pozbyć?”
Jeśli chcecie Wielkiego Śląska to trzeba:

1. Stworzyć profesjonalną Akademię Piłkarską Śląska Wrocław z internatem dla najzdolniejszych chłopaków z regionu oraz kompleksem boisk. Dla najzdolniejszych młodych piłkarzy muszą być stypendia. Ci wychowankowie Akademii mają być w przyszłości filarami Śląska. Klub ma również zarabiać na adeptach swojej akademii, wypożyczając zawodników czy sprzedając ich do innych klubów.

2. Stadion Miejski musi być stadionem Śląska. Nikt tego dzisiaj nie czuje. Siedziba klubu jest dalej na Oporowskiej, a piłkarze na Stadion Miejski przyjeżdżają tylko na mecze. Nie ma żadnych symboli kojarzących tego stadionu z klubem. Mało tego, Śląsk czasami nie zarabia w dniu meczowym, bo zyski za catering i loże zgarnia stadionowa spółka. Jak w takim razie ma tu przyjść jakiś normalny i poważny inwestor?

3. Na stadionie dalej nie ma muzeum ani żadnej restauracji dla kibiców. Nic, co by budowało tożsamość tego miejsca poza dniami meczowymi.

4. Trzeba zatrudnić w klubie osoby, które mają kompetencje i są wizytówką tego klubu. Mamy do zagospodarowania takie osobistości jak Pawłowski czy Prusik, legendy Śląska, z doświadczeniem trenerskim, znające realia profesjonalnej, nowoczesnej piłki.

Jeśli natomiast chcecie pozbyć się Śląska i zaorać Stadion Miejski za miliard złotych to zostawcie klub w spokoju. Będziemy sobie grali na Oporowskiej dla 8 tysięcy.

Zdajemy sobie sprawę ile miasto zrobiło dla klubu. Najpierw go systematycznie oddłużając, gdy groził mu upadek, a potem ten marsz z 3. ligi do Mistrzostwa Polski w 2012, ale projekt Wielkiego Klubu nie został dokończony. Trzeba jeszcze trochę zainwestować środków i przeprowadzić zmiany strukturalne, by ten klub był wizytówką Wrocławia, a nie przynosił wstyd wrocławianom, przegrywając z takimi „potęgami” jak Termalica Nieciecza czy Bytovia Bytów.

W najbliższym czasie chcemy odbyć spotkanie z Radnymi Miasta, w celu przeprowadzenia prawdziwej debaty o Śląsku a nie o pustych politycznych frazesach.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj