Poseł Jacek Świat dla Radio Maryja: PO powinna milczeć ws. katastrofy smoleńskiej

11046671_794335810652388_7753831806074524206_n.jpg

Skala zaniedbań i zaniechań poprzedniej władzy po  katastrefie smoleńskiej jest niebywała – stwierdził poseł Jacek Świat. Parlamentarzysta odniósł się w ten sposób do zapowiedzi powołania zespołu parlamentarnego ds. zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy.

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konwencji partii w Gdańsku mówił negatywnie o działalności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

„Wykorzystuje się tę katastrofę do nikczemnych, politycznych gier, do zakłamywania rzeczywistości” – powiedział lider PO.

Poseł Jacek Świat, który w katastrofie smoleńskiej stracił żonę podkreśla, że jedyne co mogą teraz zrobić politycy PO – to milczeć.

– Jeżeli chcą tę sprawę z powrotem wywołać, zrobić z niej przedmiot debaty społecznej, to strzelają sobie już nie tylko w kolano, ale prosto w serce. Oni takiej debaty wygrać nie mogą, tylko się skompromitują i dadzą kolejną okazję, żeby wykazać, jak fatalnie i haniebnie zachowali się po tym, co się zdarzyło w Smoleńsku. Podkreślam „po”, bo sam przebieg i przyczyny katastrofy są jeszcze badane, i oczywiście w tej chwili nie chcę nic tutaj przesądzać – choć wiele wskazuje, że sama katastrofa, w mniejszym czy większym stopniu, została zawiniona przez ówczesną władzę – akcentuje Jacek Świat.

W poprzedniej kadencji Sejmu w parlamencie funkcjonował zespół badający przyczyny katastrofy smoleńskiej pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. Szef MON powołał na początku roku podkomisję, która ma wyjaśnić tragedię z 10 kwietnia 2010 r.

W katastrofie rządowego TU-154M zginęło 96 osób w tym śp. prezydent Lech Kaczyński. Delegacja udawała się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

źródło: Radio Maryja

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj