Pomóżmy mieszkańcom Ołbina walczyć o podwórko! Czują się oszukani bo rok temu wygrali już środki na remont podwórka

podw.png

Wygrali remont podwórka w głosowaniu WBO 2015 zdobywając prawie 3000 tysiące głosów. Kilka miesięcy później usłyszeli od Miasta, że remontu nie będzie, chyba, że zgłoszą nowe projekty i wygrają głosowania w kolejnych latach. Tylko tak mogą uzbierać pieniądze.

W tegorocznym głosowaniu WBO honorowo zgłosili nowy projekt i proszą o wsparcie – oddanie głosu na projekt #589 (Zielone Podwórko Ołbin – zasadzenie zieleni oraz montaż oświetlenia na podwórku Barlickiego – Kluczborska – Stein – Nowowiejska.)

Link do głosowania: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2016/projekt,id,589

 

Poniżej pełna treść apelu mieszkańców o pomoc 

Projekt odnowy podwórka, przy którym mieszkamy, zgłosiliśmy do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 i postanowiliśmy go wygrać. Zorganizowaliśmy się, skrzyknęliśmy sąsiadów, urządziliśmy punkty informacyjne i dyżury w całej okolicy, założyliśmy fan page na Facebooku, a nawet nakręciliśmy reklamę. Udało się, bo Projekt Obywatelski #32 dot. odnowy podwórka Nowowiejska – Stein – Barlickiego – Kluczborska wygrał w głosowaniu. Zebraliśmy 2975 głosów, co było 7 wynikiem w mieście, a jeśli nie liczyć projektów zgłaszanych przez szkoły (których przewagi w zbieraniu głosów chyba nie trzeba udowodniać) zajęliśmy drugie miejsce. Uwierzyliśmy, że naprawdę możemy zmieniać nasze otoczenie. Nawet jeśli tym otoczeniem jest tak zaniedbany, borykający się z wieloma problemami społecznymi Ołbin.

                Nasza radość nie trwała długo. Kilka miesięcy po wygranej zaczęły nas dochodzić głosy, że wygrane pieniądze wystarczą jednie na sporządzanie dokumentacji projektu budowlanego i odwodnienie terenu podwórka. Całościowy remont nie ma szans być zrealizowany, ponieważ potrzeba na niego kilkakrotnie więcej pieniędzy.

                Nie jesteśmy księgowymi, ani architektami. Jesteśmy mieszkańcami, którzy czują się oszukani. Projekt remontu podwórka, na który głosowaliśmy, zakładał m.in. odwodnienie i utwardzenie terenu, zasadzenie zieleni, wydzielenie miejsc parkingowych i montaż oświetlenia. W takiej formie został opublikowany na stronie WBO. W takiej formie był  zweryfikowany przez Urzędników. W takiej formie został dopuszczony do głosowania. W takiej formie wygrał – bo głosowało na niego prawie 3000 osób.

                Urzędnicy polecili nam, że aby zebrać wystarczającą kwotę na remont, powinniśmy wystartować WBO przez kilka następnych lat. Mimo, iż nasza wiara w kolejną wygraną jest znikoma, w tym roku honorowo złożyliśmy kolejny projekt (#589). Prosimy o wsparcie w głosowaniu – każdy głos się liczy!

Mieszkańcy Ołbina                                                                                                      

Mieszkańcy ulic Stein – Nowowiejska – Kluczborska – Barlickiego 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ