Obligacje rodzinne w ramach programu „Rodzina 500 plus”

szydlo rafalska.jpg

Już od ponad tygodnia dostępne są obligacje skarbowe dla osób korzystających z rządowego programu wspierania rodzin „500 Plus”. Instrument ten ma pozwolić na zabezpieczenie przyszłości dziecka poprzez długoterminowe oszczędzanie. 

Obligacje oferowane przez Ministerstwo Finansów można wykupić na 6 lub 12 lat.  Ich oprocentowanie ustalano na poziomie stałym 2,6 proc. dla obligacji 6-letnich oraz 3 proc. dla obligacji wykupywanych na 12 lat.

Eksperci wskazują, że obligacje 500 plus są lepiej oprocentowane, niż te oferowane przez większość banków. Pozwalają też na większy zysk, niż znaczna część lokat bankowych.

To dobry wybór dla wszystkich osób, które chcą zapewnić swoim dzieciom spokojny start w dorosłe życie – wskazuje ekonomista Anna Milewska.

– Można odłożyć na studia, na kursy w szkole średniej – bo dzisiaj dzieci są małe. Pamiętajmy, że program „Rodzina 500 plus” nie dotyczy jedynie dzieci w wieku szkolnym, ale wszystkich dzieci, włącznie z oseskami. Zatem można inwestować w przyszłość swoich dzieci, które pójdą do szkoły. To jest dobra alternatywa – zaznacza Anna Milewska.

Cena jednej Rodzinnej Obligacji Skarbowej oferowanej przez Ministerstwo Finansów wynosi 100 złotych.

Obligacje rodzinne można kupować przez Internet i we wszystkich oddziałach banku PKO BP.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj