Odlot „Wyborczej”. Piszą, że… „Paryż sponiewierał polski rząd”

gazeta wyborcza 1.jpg

„Paryż sponiewierał polski rząd, straciliśmy wpływowego partnera. Warszawa na to zapracowała” – to tytuł artykułu Bartosza Wielińskiego na portalu wyborcza.pl. Czyżby dziennikarz „GW” przejął się bardziej losem francuskich zakładów niż polskiego podatnika, skoro wypisuje takie dyrdymały?

Żenująca reakcja prezydenta Francji Francois Hollande’a – odwołanie wizyty w Polsce– to według Wielińskiego… „sponiewieranie” polskiego rządu. Jakby Polacy naprawdę musieli przejmować się mało znaczącą zagrywką polityka, który w samej ojczyźnie ma śladowe poparcie polityczne.

Jeszcze bardziej zdumiewające jest upominanie polskiego rządu, jakoby swoimi działaniami doprowadził do utraty przez Polskę „wpływowego partnera”. Wieliński nie pisze oczywiście, że to Francuzi nie dotrzymali zobowiązań offsetowych, stąd taka, a nie inna decyzja Ministerstwa Rozwoju. Nie przeszkadza mu to straszyć:

 

Decyzja Francji, by w odwecie za zerwanie kontraktu na dostawy śmigłowców Caracal ostentacyjnie ochłodzić stosunki z Polską, to sygnał alarmowy, że świat przestaje się cackać z „dobrą zmianą”.

Komentarze czytelników pod tekstem Wielińskiego mówią same za siebie:

 

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj