Dolny Śląsk: Wypadkowy weekend na DK 3

3 (1).JPG

W dniach od 7 do 9 października br. na „jaworskim” odcinku drogi krajowej nr 3 strażacy odnotowali sześć wypadków.

Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu 7 października kilkanaście minut po godz. 8 na drodze krajowej nr 3 w okolicach Jeżowa. Na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana przez zespół PRM do szpitala.

W dniu 8 października kilka minut przed godz. 12 na DK 3 na wysokości Mysłowasamochód osobowy wypadł z drogi i znalazł się w przydrożnym rowie. Na szczęście 2 osoby podróżujące samochodem nie odniosły żadnych obrażeń i nie wymagały hospitalizacji.

Tego samego dnia o godz. 13:46 na drodze krajowej nr 3 na wysokości Starych Rochowic strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili wypadek busa. Pojazd leżał na jezdni na boku. Kierowca opuścił pojazd samodzielnie. Nie wymagał pomocy medycznej.

W dniu 9 października przed godz. 5:00 na krajowej „trójce” w okolicach Bolkowasamochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący pojazdem opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Odmówił przyjęcia pomocy medycznej.

Do kolejnego zdarzenia doszło ok. godz. 12:30 na DK 3 w okolicach Mysłowa, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Pojazdami podróżowały 3 osoby, z czego 2 wymagały udzielenia przez strażaków kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu zespołu ZRM poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce na wysokości Paszowic. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy znajduje się w rowie leżąc na dachu. 3 osoby podróżujące pojazdem opuściły go przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy i następnie przekazali przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom PRM. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala.  

Komenda Powiatowa PSP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj