Kolejny seans specjalny filmu „Wołyń”!

wołyn2.jpg

Nie spada zainteresowanie arcydziełem filmowym Wojciecha Smarzowskiego. Po wielu prośbach redakcja „Gościa Wrocławskiego” postanowiła zorganizować kolejną specjalną projekcję z udziałem p. Stanisława Srokowskiego i promocyjnymi biletami za 10 złotych! Zapraszamy.

 Zapraszamy wszystkich czytelników na specjalny seans filmu „Wołyń”, który rozpocznie się 14 października o godzinie 19 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki. Bilety dla wszystkich w cenie 10 złotych, po podaniu hasła „Gość Niedzielny” przy kasie! Można je nabywać wcześniej, nie tylko w dniu seansu.

Kolejnym wyróżnikiem tej projekcji będzie obecność p. Stanisława Srokowskiego, autora książki „Nienawiść”, na podstawie której oparto scenariusz filmu „Wołyń”. Pisarz, poeta i publicysta, główny konsultant merytoryczny przy produkcji, w krótkiej prelekcji przedstawi własne świadectwo ocalenia z rzezi wołyńskiej i opowie o swoim działaniu na poszczególnych etapach powstawania „Wołynia”. Będzie także swobodna możliwość zadawania pytań.

Na tę jedną z większych produkcji polskiej kinematografii ostatnich lat czekała od dłuższego czasu cała Polska. „Wołyń” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego opowiada o bardzo trudnym fragmencie polskiej historii, czyli tragicznych losach Polaków mordowanych przez oddziały OUN i UPA na Kresach Wschodnich. 

Reżyser podkreśla, że to najtrudniejszy film, przy jakim dotąd pracował, a wielu krytyków zaznacza, że może to być wielki przełom w polskim kinie historycznym.

Smarzowski, jak sam stwierdza, nie pokazuje swojej prawdy, bo te wydarzenia nie mają jednej prawdy. Inaczej patrzą na nie Ukraińcy, inaczej Polacy.

Co ciekawe, badania wykazały, że ponad połowa Polaków nie wie, co się wydarzyło na Kresach, a połowa z tych, którzy deklarują, że wiedzą, ma fałszywe informacje. Dlatego twórcy „Wołynia” zaznaczają, że ich misja jest wyraźna – pokazanie, jak było. Zależy im, aby film stał się wielką epicką epopeją o losach Polaków kresowych w czasach II wojny światowej, przedstawiającą wydarzenia określane mianem ludobójstwa na Kresach.

Zapraszamy!

źródło: wroclaw.gosc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj