Ministerstwo Rozwoju nieoficjalnie podpisało umowę z koncernem Daimler AG dot. budowy fabryki w Jaworze

mateusz Morawiecki5.jpg

Ministerstwo Rozwoju nieoficjalnie podpisało umowę z koncernem Daimler AG dot. budowy fabryki w Jaworze. Informację potwierdził portal tvn24bis.pl w źródłach zbliżonych do administracji rządowej. Oficjalne ogłoszenie kontraktu w czwartek.

Zgodnie z postanowieniami umowy prace budowlane mają się rozpocząć już w przyszłym roku. Budowa zakończyć się ma w 2019 r., a rok później zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne.

W zeszłym tygodniu wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, że negocjacje dot. budowy fabryki silników koncernu Daimler AG w Jaworze są w końcowej fazie. –Trwa uzgadnianie pewnych parametrów i w zawiązku z tym, że atrament jeszcze nie wysechł na podpisanej umowie, to nie mogę powiedzieć, że sprawa jest zamknięta. Negocjacje są jednak w zdecydowanie końcowej fazie – powiedział wówczas Morawiecki.

Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor (DSAG-S3) to obszar, który obecnie jest częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park” (WSSE). Teren przeznaczony pod inwestycje liczy ponad 460 hektarów.

Jak powiedział burmistrz Jawora Emilian Bera, obecnie na ponad 100-hektarowym obszarze DSAG-S3, na zlecenie WSSE, prowadzone są prace, które mają przygotować ten teren pod potencjalnych inwestorów.

– Teren jest wyrównywany, ponieważ jaworski obszar gospodarczy staje się konkretną ofertą inwestycyjną, nie tylko na papierze, ale już w rzeczywistości – mówił Bera.

Ponad 100-hektarowym obszarem na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor jest zainteresowany koncern Daimler AG, który zamierza zainwestować tam ok. 500 mln euro w budowę nowej fabryki silników i stworzyć kilkaset nowych miejsc pracy.

Ministerstwo Rozwoju i Daimler odmówiło komentarza w sprawie podpisania umowy. Oficjalne ogłoszenie kontraktu odbędzie się w czwartek.

źródło: jawor24h.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj