Petru: nasza partia może nie być atrakcyjna bo będzie KONIEC ŚWIATA

Petru.jpg

– Nie cieszy mnie to za bardzo, bo zbyt poważny kryzys (…) może spowodować, że bardziej skrajne partie niż PiS, zupełnie populistyczne, mogą zyskać popularność, a taka umiarkowana, rozsądna, modernistyczna partia, jak nasza, może nie być w tym momencie atrakcyjna, bo będzie… koniec świata – mówił w programie „Subiektywny” Bartosza Węglarczyka Ryszard Petru.

Gościem programu „Subiektywny” Bartosza Węglarczyka, w ubiegły piątek, był Ryszard Petru, lider .Nowoczesnej.

Rozmowa dotyczyła m. in. budżetu państwa. Zdaniem Petru „budżet się nie domyka, jest największy deficyt przy spadających inwestycjach”. – Trzeba mierzyć siły na zamiary, a dochody będą raczej gorsze niż lepsze, a wydatki wyższe niż niższe (…). Mam poważne obawy, że to może nam grozić poważnym kryzysem gospodarczym w ciągu 1-1,5 roku, mówię to jako ekonomista, nie polityk. Nie cieszy mnie to za bardzo, bo zbyt poważny kryzys (…) może spowodować, że bardziej skrajne partie niż PiS, zupełnie populistyczne, mogą zyskać popularność, a taka umiarkowana, rozsądna, modernistyczna partia, jak nasza, może nie być w tym momencie atrakcyjna, bo będzie… koniec świata”.

Po uśmiechu prowadzącego, który żartobliwie powiedział, że „koniec świata jest świetnym zakończeniem tej rozmowy”, Petru dodał „w cudzysłowie”.

#WróżbitaPetru
– Kryzys może spowodować, że skrajne partie będą popularne, a nasza partia może nie być atrakcyjna bo będzie KONIEC ŚWIATA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj