Kłodzko: Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie za zabicie psa

policja nowa.jpg

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu kłodzkiego, a podejrzanemu o zabicie zwierzęcia. Sprawca po awanturze domowej, zabrał psa do komórki i udusił go używając worka foliowego. Po zatrzymaniu tłumaczył się, że uśmiercił psa, ze względu na jego wiek. Teraz o dalszym losie mężczyzny, który usłyszał już w tej sprawie zarzuty, zdecyduje sąd. 

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie psa. Zatrzymany, to 50 – letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.  
Do zdarzenia doszło podczas awantury domowej. Mężczyzna zabrał psa do komórki i udusił go używając worka foliowego. Właścicielka zaniepokojona nieobecnością czworonoga, weszła do pomieszczeń gospodarczych i tam znalazła martwe zwierzę. O tym fakcie niezwłocznie powiadomiła Policję.

 Podejrzany, po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy tłumaczył się, że uśmiercił psa, ze względu na jego wiek. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.  
Prokuratura zastosowała także wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu kontaktowania się ze swoją konkubiną, a także zakazu opieki nad zwierzętami.
O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. 

źródło: KP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ