Wrocław: Konferencja „Przemoc w cyberprzestrzeni jako lustro relacji w świecie społecznym” 

logotyp-umwd_2.jpg

Fundacja Dom Pokoju zapraszamy serdecznie przedstawicieli dolnośląskich szkół i placówek edukacyjnych poziomu ponadgimnazjalnego do udziału w innowacyjnej konferencji „Przemoc w cyberprzestrzeni jako lustro relacji w świecie społecznym”.

Konferencja odbędzie się 27.10.2016r. we Wrocławiu. Jej tematem przewodnim będzie zjawisko cyberprzemocy, dyskryminacji oraz mowy nienawiści wśród młodych ludzi. Są to zagadnienia, które stanowią nie tylko współczesne wyzwania dla edukacji, ale i znaczący problem społeczny. Razem z praktykami, naukowcami i ekspertami chcielibyśmy przyjrzeć się zjawiskom, pokazać stojące za nimi mechanizmy, ale również skuteczne metody profilaktyki. Stąd oprócz wykładów proponujemy bogaty zestaw warsztatów.

Organizatorami konferencji są: Komisja Europejska, Fundacja Dom PokojuDolnośląska Szkoła Wyższa oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu .

 

Placówki/Szkoły zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: https://goo.gl/forms/3rfpgSIe1hFAl8TE2, do dnia 12 października 2016 roku

 

źródło:umwd.dolnyslask.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj