Wrocław: Powstał „Dolnośląski Ruch Samorządowy” . Czy nowy pomysł Rafała Dutkiewicza zmieni oblicze lokalnej polityki ?

Rafał Dutkiewicz nowt 1.jpg

Wczoraj oficjalnie ogłoszono że powstało nowe ugrupowanie zrzeszające dolnośląskich włodarzy miast i miasteczek, radnych, burmistrzów i wójtów. Ojcowie założyciele – Cezary Przybylski i Rafał Dutkiewicz – będą czuwali nad nową kolumną. Czy taki alians przyniesie korzyści w naszym regionie?

Dolnośląski Ruch Samorządowy to nowy projekt polityczny na czele, którego stanął były polityk Platformy Obywatelskiej marszałek Cezary Przybylski. Przypomnijmy, że opuścił on szeregi PO sprzeciwiając się obecnemu przewodniczącemu Grzegorzowi Schetynie.

Przybylski jednak nie postanowił rezygnować z kariery samorządowej. Jak widać ma zamiar powalczyć w najbliższych wyborach, które odbędą się już za dwa lata. Przy wsparciu prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i byłych radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z PO ma zamiar zawojować regionalną scenę polityczną i wbić klin pomiędzy dwie największe formacje polityczne w regionie.

W skład Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego weszli m.in. Michał Bobowiec, Jerzy Michalak, Marek Obrębalski oraz Paweł Wróblewski.

Wrocławianie mogą spodziewać się przygotowań do kampanii wyborczej, wszak wybory samorządowe za dwa lata. To czas na przekonanie dolnoślązaków do nowego układu starych znajomych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ