Wylewny Siemoniak odsłania karty: Krytykować PiS bez względu na wszystko

siemoniak.jpg
fot: youtube

Były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak powiedział chyba o słowo za dużo. W odniesieniu do zakończeniu negocjacji z Airbus Helicopters stwierdził, że „niezależnie od decyzji, ja ją oceniam krytycznie”. Czy Platforma Obywatelska kieruje się zasadą, że każdą decyzję rządu z zasady ocenia negatywnie? Po wypowiedzi tego prominentnego polityka „opozycji totalnej” można tak wnioskować.
 
Polska strona zakończyła negocjacje z grupą Airbus. Platforma Obywatelska nie może się z tym pogodzić. Grzegorz Schetyna stwierdził, że ta decyzja wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej.
 
Tomasz Siemoniak gościł w TOK FM. Mówił o negocjacjach rządu PiS z grupą Airbus oraz o ewentualnych odszkodowaniach. W ocenie polityka, żadna ze stron nie może domagać się zadośćuczynienia.

 

Negocjacje prowadziło Ministerstwo Rozwoju przez rok. Za dobrą monetę biorę to, co mówił wicepremier Morawiecki, czy jego zastępcy na ten temat, że nie ma podstaw (do odszkodowania – red.), no przecież umowa nie była podpisana. Natomiast jakie zobowiązania w ciągu tego roku zostały przez rząd PiS zaciągnięte w ramach tych negocjacji bardzo trudno jest mi powiedzieć. Wydaje mi się, że ani nie ma podstaw Airbus do roszczeń, ani oczywiście ministerstwo obrony, bo i taki komunikat się w piątek pojawił, że to polskie MON może żądać odszkodowań

– powiedział.
 
Po chwili dodał, że bez względu na to, jaka zapadłaby decyzja, to w jego ocenie i tak byłaby zła.

 

Ta sprawa tak wygląda, niezależnie od decyzji, ja ją oceniam krytycznie, ale rząd miał prawo ją podjąć, wszystko zostało fatalnie rozegrane, budując wielkie napięcie w relacjach z Francją. Oczywiście powiększone tym, że kilka dni po zerwaniu negocjacji przez polski rząd, podejmuje się decyzje bez przetargu, bez żadnej procedury, nawet bez negocjacji, tego minister Macierewicz nie ukrywał, wskazania konkretnych śmigłowców, konkretnego producenta, wymienienia och liczb i wiemy w jakiej wersji, w jakiej cenie

– mówił Siemoniak.

Były minister obrony narodowej w rządzie PO-PSL uważa, że nie ma drugiego takiego kraju, w którym w taki sposób podejmuje się decyzje.

 

Przecież nikt nie uwierzy w to, że te śmigłowce, które kupił w poniedziałek Antoni Macierewicz, nie były wcześniej wyprodukowane i nie było to wcześniej ustalone

– mówił w TOK FM.
 
Wygląda, że Platforma Obywatelska będzie krytykować rząd w każdej możliwej sytuacji. Bez względu na to, czy jakiś pomysł – zdaniem PO – jest dobry czy zły.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ