Marszałek Cezary Przybylski o swojej formacji i działaniach

Marszałek Przybylski.png

Dzisiaj gościem Radia Wrocław był marszałek województwa Cezary Przybylski. Marszałek odniósł się do nowo utworzonej formacji, której jest liderem razem z prezydentem Wrocławia. To Dolnośląski Ruch Samorządowy. Na razie nie podał programu, te będą znane za kilka miesięcy, powiedział.

Wczoraj pisaliśmy o nowym ruchu w artykule pt: “Wrocław: Powstał „Dolnośląski Ruch Samorządowy”. Czy nowy pomysł Rafała Dutkiewicza zmieni oblicze lokalnej polityki ?” Rozmówca potwierdził, że nowa grupa (DRS) powstała aby wystawić wspólną listę w wyborach wojewódzkich i gminnych, a te już za dwa lata. Jej celem jest utrzymanie władzy w sejmiku wojewódzkim, potwierdził Przybylski.

Marszałek przyznał, że prezydent Dutkiewicz na pewno wystartuje w wyborach samorządowych (wczoraj podobnie wypowiedział się sam prezydent podczas telewizyjnej Rozmowy Dnia w regionalnej TVP). Gość Radia na pytanie o przymierze z innymi grupami stwierdził, że nie wyklucza z nikim ale nie wyobraża sobie koalicji z PIS-em, bowiem DRS obawia się “wyciąganiu kolejnych kompetencji samorządu regionalnego”.

Na dzisiaj wiadomo, że DRS zajmie się podmiejską koleją, walkę ze smogiem i rozwojem miast i miasteczek. Przede wszystkim celem będzie zastopowanie tendencji wyludniania aglomeracji.

foto: you tube

źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ