Prokuratura sprawdza kontakty Niesiołowskiego z biznesmenami

niesiołowiski.jpg

Trwa śledztwo, w którym pojawia się postać posła Stefana Niesiołowskiego. „Codzienna” ustaliła, że obecnie badane są relacje niedawnego polityka Platformy Obywatelskiej z biznesmenami z firmy AlStal.

Zapytaliśmy łódzką prokuraturę, na jakim etapie jest śledztwo.

 

– Obecnie rozpatrywana jest wersja śledcza skoncentrowana na powodach, dla których poseł Stefan N. miałby kontaktować się z ustalonymi biznesmenami, w której istotną rolę mogą odgrywać wysocy rangą oficerowie Wojska Polskiego – przekazała nam prok. Beata Marczak, naczelnik Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. – Postępowanie nadal prowadzone jest w sprawie, poseł Stefan N. zaś nie został jeszcze przesłuchany w jakiejkolwiek roli procesowej – dodała prokurator Marczak.

Łódzki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej (departament zajmujący się przestępczością zorganizowaną i korupcją) prowadzi od kilku miesięcy śledztwo, o którym już wcześniej pisała „Codzienna”. To efekt przejęcia części materiałów z postępowania Prokuratury Okręgowej w Poznaniu – Wydziału IV ds. wojskowych. Obecnie dotyczy ono przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej, udzielenia lub obietnicy takiej korzyści oraz płatnej protekcji. Dotychczas nikomu nie postawiono zarzutów. Wiadomo natomiast, że w materiale dowodowym są nagrania operacyjne.

Nadal gromadzony jest materiał dowodowy. Z Poznania do Łodzi trafiła m.in. część z kopii binarnych dysków „komputerów zabezpieczonych na terenie firmy z Jacewa pod Inowrocławiem”. Prokurator Marczak nie wymienia nazwy firmy, ale w tej miejscowości siedzibę ma przedsiębiorstwo AlStal. Nad analizą zawartości kopii nośników pracują funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

„W celu ustalenia, czy były dokonywane wypłaty bądź wpłaty kwot pieniężnych typowanych co do wysokości jako sumy, które mogły stanowić ewentualną korzyść majątkową dla ustalonych osób” – dowiedzieliśmy się w prokuraturze.

W sierpniu br. informowaliśmy, że firma AlStal wygrała przetarg na budowę nowej siedziby Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.

 

– 28 lipca 2016 r. wszedł w życie przepis, który dodał w art. 276 k.p.k. nowy środek zapobiegawczy w postaci zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne na czas trwania postępowania. Z informacji uzyskanych od Prokuratury Krajowej wynika, że działalność firmy AlStal, a w zasadzie jej władz, pozostaje w zainteresowaniu Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego DPZiK Prokuratury Krajowej. W wątku tym nie zostały dotychczas przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa. Taki środek można zastosować dopiero wtedy, gdy jest sformułowany zarzut wobec konkretnej osoby lub osób – poinformowało nas Ministerstwo Sprawiedliwości.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ