Policjanci zatrzymali oszusta, który do popełniania przestępstw wykorzystywał historię chorego dziecka

Policja - napis.jpg

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o oszustwo na jednym z portali internetowych. Sprawca oferował do sprzedaży koszulki, wykorzystując historię chorego dziecka. Kilka osób kupiło towar, jednak nigdy go nie otrzymały. Pieniądze nie trafiły też na konto fundacji. Mężczyźnie za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

Oszustwo policjantom zgłosił jeden z pokrzywdzonych, który na popularnym portalu internetowym kupił koszulkę i mimo wpłacenia pieniędzy jej nie otrzymał. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze na podstawie jednego z portali społecznościowych szybko ustalili, kto jest sprawcą tego przestępstwa. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który wykorzystując historię chorego dziecka sprzedawał koszulki. Pieniądze, które otrzymywał miały rzekomo być przekazane na leczenie dziewczynki. Towar nie trafił do trzech osób kupujących, a pieniądze na konto założonej fundacji. Straty oszacowano na blisko 700 złotych. Młody mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy.

 W toku czynności funkcjonariusze odzyskali utracone mienie. 26-latek usłyszał zarzuty oszustwa, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. 

 
Źródło: KMP w Wałbrzychu
 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ