,, SMOLEŃSK ” – Znakomita rola ALDONY STRUZIK (projekcja i spotkanie z aktorami)

port.jpg

Film, który powstał ze społecznych datków, bez wsparcia instytucji państwowych, jest wart obejrzenia nie tylko dlatego, że to tak bliska nam polska historia. Jest to film co najmniej dobry, potrzebny i ciekawy. Medialny atak na dzieło Antoniego Krauzego jest tożsamy z propagandą posmoleńską, której manipulacje ten film obnaża. Mechanizm tej manipulacji jest tematem filmu równie istotnym jak sama tragedia. Wstrzymujemy oddech do ostatniego kadru.

   Walorem niepodważalnym jest kilka aktorskich kreacji, z których najciekawsza jest rola Aldony Struzik grającej wiarygodnie postać generałowej Ewy Błasik. Okazuje się, że mamy tak dojrzałą, świetną aktorkę, jakże nieczęsto dotychczas oglądaną w repertuarze Teatru Polskiego we Wrocławiu. W obsadzie filmu bardzo dobrze sobie radzą także inni aktorzy tego teatru – Dominika Figurska i Michał Chorosiński. Nie ufajmy recenzentom, zwłaszcza tym, którzy filmu nie oglądali. Zobaczmy go koniecznie sami !

Aldona Struzik wyraziła zgodę na spotkanie z wrocławskimi widzami, podobnie jak Dominika i Michał. Dajmy satysfakcję wrocławskim aktorom. 

28 października godz. 18.30  Dolnośląskie Centrum Filmowe –  ul. Piłsudskiego 64a Wrocław

 /dawne kino Warszawa- przy ul. Piłsudskiego/

 

ZAPRASZAMY!!!

 

Organizacja i bilety(20 zł): 

Stowarzyszenie Solidarni 2010 

mail: natalia.tarczynska@solidarni2010.pl

tel. 691 520 117

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj