100 tysięcy ludzi na Jasnej Górze

czestochowa.png

W sobotę na Jasnej Górze odbyło się nabożeństwo Wielkiej Pokuty organizowane przez Fundację Solo Dios Basta. Spotkanie modlitewne było pokutą za grzechy całego  narodu polskiego.

Uroczystej Mszy św. na błoniach Jasnogórskich przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Ksiądz arcybiskup w homilii mówił, że w dniu Wielkiej Pokuty każdy z nas jest wezwany do tego, by przeprosić Pana Boga za grzechy indywidualne i społeczne.

 Przez Wielką Pokutę pragniemy bowiem zmienić bieg historii każdego z nas i naszej ojczyzny. Dlatego przy tej okazji wypada powiedzieć kilka słów na temat podwójny, co znaczy pokuta indywidualna i co znaczy pokuta wspólnotowa. Najpierw życie ludzi, czy to jednostkowe czy zbiorowe przedstawia się jako walka i to walka dramatyczna między dobrem i złem, między światłem i ciemnością. Co więcej człowiek odkrywa, że jest niezdolny zwalczyć skutecznie o własnych siłach napaści zła, ale sam Pan przyszedł, aby człowieka uwolnić i umocnić odnawiając go wewnętrznie – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Do Częstochowy na nabożeństwo Wielkiej Pokuty licznie przybyli wierni pragnący przepraszać Boga za własne i narodowe grzechy.

Jarosław Lipski podkreśla, że przybył na Jasną Górę po to, by przepraszać za wszystkie grzechy ale również modlić się o to, by Polska była Bogiem silna.

– Przyjechałem tutaj, aby pokłonić się Matce Bożej i przeprosić ją za wszystkie upadki, moje i naszego narodu, za to wszystko w czym jeszcze jesteśmy słabi i niedoskonali. I prosić Ją o dalszą opiekę nad naszym narodem, naszymi rodzinami, aby nasza ojczyzna była Bogiem silna, abyśmy potrafili podążać tam, gdzie Pan Jezus chce nas doprowadzić i abyśmy za przykładem Maryi zawsze Mu ufali, zawsze starali się podążać Jego drogami – powiedział Jarosław Lipski.

Nabożeństwo Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze rozpoczęło się w sobotę już od godzin  porannych.

Wierni najpierw przygotowywali się do pokuty modląc się do Ducha Świętego. Później odbyło się spotkanie z egzorcystą ks. Piotrem Galasem.

Z kolei w godzinach wieczornych rozpoczęła się część pokutna ze świadectwami, modlitwą i adoracją Najświętszego Sakramentu.

Transmisję uroczystości z Jasnej Góry przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

fot. youtube.com

źródło: Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ