Profesor Kamil Zaradkiewicz jednym zdaniem zgasił Balcerowicza

balcerowicz.jpg

Profesor Kamil Zaradkiewicz jednym celnym zdaniem podsumował zachowanie Leszka Balcerowicza. Wcześniej polityk zaatakował na Twitterze sędzię Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską.

Nie wiadomo, co konkretnie nie podoba się Balcerowiczowi w pracy sędzi Przyłębskiej. Może to, że zgłasza zdanie odrębne, zamiast uznawać, jak jej koledzy wybrani przez PO, kolejne ustawy za niekonstytucyjne? Ostatnio TK uznał np., że odbieranie praw jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o więcej niż 50 km na godzinę – bez możliwości uwzględniania tłumaczącej kierowcę wyższej konieczności – jest niezgodne z polską ustawą zasadniczą. Tylko sędzia Julia Przyłębska była innego zdania.

Być może właśnie z tego powodu została zaatakowana przez Leszka Balcerowicza.

 

Sędzia Przyłębska zachowuje się jak delegat PiS w TK, wbrew konstytucji. Komuniści też likwidowali niezawisłe organy przez ich infiltrację

– napisał polityk na Twitterze.

Moralizatorstwo Balcerowicza – nagle uderzającego w antykomunistyczne tony – doczekało się szybkiej riposty prof. Kamila Zaradkiewicza.

 

Rzeczowa analiza b. pracownika Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR, członka partii komunistycznej

– podsumował Zaradkiewicz złośliwości Balcerowicza, a następnie dodał:

 

Pani Sędzia Przyłębska ma wieloletnie doświadczenie orzecznicze jako jedyna w TK). Insynuacje świadczą o insynuatorze i jego motywach.

 

W grudniu ubiegłego roku sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Julii Przyłębskiej – wysuniętą przez Prawo i Sprawiedliwość – na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. 9 grudnia prezydent Andrzej Duda odebrał od niej ślubowanie, a 12 stycznia 2016 r. sędzia został dopuszczona do orzekania przez prezesa TK.

Przed tym Przyłębska była sędzią sądu okręgowego w Poznaniu, znaną m.in z orzekania w sprawach związanych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

źródło: niezalezna.pl

2 KOMENTARZE

  1. A co by tow. Balcerowicz powiedział np. o wyjątkowym bohaterze z wojny , którego oprawcy hitlerowscy [ wraz z capo- wysługujące się oprawcom] NIE ZMOGLI…, a UB w sposób pryncypialny, bo katowski(SIC!) PO zbawili życia . Wiem, ze Jego koledzy[ także byli towarzysze PZPR=u] mieli wyjatkowo-POdłe zdanie i…” Pamiętamy! Bartoszewski, Geremek i Mazowiecki byli przeciwni odznaczeniu Orderem Orła Białego Witolda Pileckiego”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj