Wielotysięczna manifestacja w Paryżu przeciwko małżeństwom homoseksualnym

paryż.png

Tysiące osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji przeciwko małżeństwom homoseksualnym, matkom zastępczym i sztucznemu zapłodnieniu. W „Manif pour tous” (Manifestacji dla wszystkich) wzięło udział – wg. organizatorów 200 tys. osób; wg. policji – 24 tys. osób.

Dzisiejsza manifestacja była pierwszą od dwóch lat inicjatywą „Manif pour tous”. W 2013 roku, przed uchwaleniem ustawy o małżeństwach homoseksualnych, w pochodach przeciwko ustawie uczestniczyły setki tysięcy osób. Liczba przeciwników środowisk LGBT stale maleje, jednak organizatorzy nadzieję na rozgłos po ostatnich wydarzeniach w Europie i rosnącej sile prawicy na starym kontynencie. 

Manifestujący nie zgadzają się z promowanymi w tamtym rejonie ślubami jednopłciowymi. Nie popierają również legalizacji matek zastępczych oraz dopuszania do wspomaganego zapłodnienia dla par jednopłciowych i osób samotnych.

– Dzieci potrzebują matki i ojca. Matka nie może stać się fabryką noworodków – skandowali uczestnicy niedzielnego pochodu. – Bronimy prawdziwej rodziny, takiej, w której jest mama, tata i dzieci – dodawali.

fot. youtube.com

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj