Policjanci i pracownica schroniska schwytali groźne amstafy

policja nowa.jpg

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych z komendy w Lwówku Śląskim i powiadomionej pracownicy schroniska schwytano dwa groźne psy rasy amstaf. Okazało się, że zwierzęta biegały luzem po jednej z miejscowości, a okoliczny mieszkańcy bali się wyjść z domu. Policjanci po dotarciu na miejsce wspólnie z pracownicą schroniska złapali czworonogi. Po zdarzeniu ustalono, że psy zdążyły wcześniej ugryźć kilka osób. Obecnie funkcjonariusze ustalają właściciela, który odpowie przed sądem. 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Niwnice biegają luzem dwa groźne psy rasy amstaf a mieszkańcy boją się wyjść z domu. W związku z tym na miejsce zdarzenia pilnie pojechali dzielnicowi. O całej sytuacji poinformowano także pracownika Schroniska Przylasek oraz komendanta Straży Miejskiej. 

Przy użyciu specjalnego urządzenia policjanci wraz z pracownicą schroniska schwytali psy. Obecnie funkcjonariusze ustalają właściciela czworonogów. Niestety okazało się, że zwierzęta te ugryzły wcześniej kilka osób. 
Apelujemy i ostrzegamy właścicieli psów, aby bacznie pilnowali zwierząt w szczególności, gdy są to groźne rasy. Jednocześnie dziękujemy pracownicy schroniska dla bezdomnych małych zwierząt mieszczącego się w Platerówce za szybką pomoc. 

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj