Legnica-Świdnica: Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte prawie pół miliona złotych,  broń palną i fałszywe banknoty

policja wchodzi do domu.png

Dolnośląscy policjanci z dużą siłą uderzyli w osoby zajmujące się przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych działań w Legnicy i Świdnicy przejęli 3 kilogramy narkotyków, w tym: kokainę, amfetaminę i marihuanę. Wartość zabezpieczonych środków odurzających jest szacowana na kwotę blisko pół miliona złotych. Ponadto zabezpieczyli podrobione banknoty i dokumenty, a także pięć jednostek broni, z czego już wstępne badania wykazały, że trzy z nich to broń ostra. Policjanci podczas akcji zatrzymali pięć osób, z czego trzy już decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane. 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Legnicy zatrzymali cztery osoby, podejrzane o posiadanie dużych ilości narkotyków. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze wspierani byli przez policyjnych antyterrorystów, którzy aby dostać się do pomieszczeń musieli użyć siły. W trakcie przeszukania kilku miejsc zabezpieczonych zostało prawie dwa i pół kilograma środków odurzających, w tym marihuana, amfetamina oraz metamfetamina.  Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków policyjni specjaliści oszacowali na kwotę prawie 350 tysięcy złotych. Ponadto zabezpieczone zostały cztery jednostki broni, z czego już wstępne badania wykazały, że dwa z nich to broń palna. W chwili obecnej zostaną one poddane szczegółowej ekspertyzie. Zabezpieczono również pieniądze – blisko 13 tysięcy złotych oraz motocykl Suzuki. W trakcie akcji prowadzonej w Legnicy policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku od 24 do 38 lat. Podczas dalszych czynności okazało się, że jedna z zatrzymanych osób 33-letni mieszkaniec Legnicy jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Legnicy w celu odbycia kary trzech i pół roku. 

Natomiast funkcjonariusze ze Świdnicy na podstawie materiałów operacyjnych zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie dużej ilości narkotyków, posiadanie fałszywych banknotów oraz poszukiwanego przez sąd. Podczas przeszukania miejsca przebywanie policjanci znaleźli kokainę oraz wagę elektroniczną, która najprawdopodobniej służyła do porcjowania narkotyków. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających policyjni specjaliści oszacowali na kwotę blisko 150 tysięcy złotych. Ponadto przy mężczyźnie ujawniono broń palną z amunicją bez wymaganego zezwolenia, prawie 250 podrobionych banknotów o nominałach 20 i 100 euro oraz podrobione dokumenty polskie i litewskie. Zabezpieczono równieżpieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych oraz różnego rodzaju środki farmaceutyczne. 33-latek był poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Okręgowy w Legnicy celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze trzech lat. 

Trzy osoby po tym jak usłyszały zarzuty, decyzją sądu już zostały tymczasowo aresztowane na okres trzech miesięcy. 

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, posiadanie środków narkotycznych zagrożone jest karą do 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za handel środkami odurzającymi grozi natomiast kara do 8, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj