„Miasto 44” już w czwartek podczas Polish Cinema for Beginners

PCFB_pokaz Miasto 44.jpg

Już w ten czwartek odbędzie się drugie spotkanie w ramach 7. edycji Polish Cinema for Beginners. Tym razem międzynarodowa publiczność będzie miała okazję zobaczyć „Miasto 44” Jana Komasy. Gościem pokazu będzie krytyk filmowy Błażej Hrapk

Mieli się uczyć, kochać, żyć. Ich młodość przypadła jednak na czas wojny, która wymusiła przyśpieszone dojrzewanie. Kiedy 1 sierpnia 1944 roku wybucha Powstanie Warszawskie, młodzież rusza do walki. Jest wśród niej utrzymujący rodzinę po śmierci ojca 18-letni Stefan. Są także piękna sanitariuszka Alicja oraz bojowa łącznika Kama, które walczą nie tylko z niemieckim okupantem, ale i rywalizują o uczucie Stefana. Jan Komasa – reżyser pokazywanej już na Polish Cinema for Beginners „Sali samobójców” – stworzył tym razem filmowe widowisko, które utrwaliło mit Powstania wśród młodzieży. Oszałamiające wizualnie Miasto 44, obfitujące w spektakularne sceny walk i seksu, okazało się jednym z najpopularniejszych polskich filmów ostatnich lat.

W kontekst filmu wprowadzi widzów Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy, kulturoznawca. Prowadzi program „Kino Mówi” w Ale kino+ i audycję „Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Współpracuje z miesięcznikiem „Kino” i portalami Dwutygodnik.com oraz Filmweb.pl. Współautor książek „Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej”, „Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama” i „Eastern Promises”. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka, trzykrotnie nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Członek Europejskiej Akademii Filmowej i Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI). Spotkanie poprowadzi Adam Kruk, programer cyklu.

Pokaz „Miasta 44” odbędzie się 20 października o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl.  Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

źródło: dolny-slask24h.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj