Jacek Ossowski: Dostaję kilkanaście niepodpisanych maili z pozdrowieniami hitlerowskimi

ossowski.png

W dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Wrocław, gościem red. Przemysława Gałeckiego był Jacek Ossowski przewodniczący Rady Miasta we Wrocławiu.

Wczoraj Komisja Kultury omawiała kontrowersyjny projekt uchwały nadania niemieckich nazw nowym ulicom na osiedlu WUWA 2. Przewodniczący powiedział, że od czasu ujawnienia tej propozycji dostaje obraźliwe maile.

Według przewodniczącego RM, pomysł nadania nazw niemieckich wrocławskim ulicom jest zasadny: „to jest historia Wrocławia, to jest historia Breslau, to jest nasza ciągłość i nasza przeszłość” powiedział a opozycja chce wymazać tę historię (…) to środowisko jest mocno nacjonalistyczne.

Redaktor podjął kolejny temat, równie kontrowersyjny. Otóż RM będzie rozważała finansowanie z miejskiej kasy sztucznego zapłodnienia metodą in vitro. Wiadomo, że to nie jest leczenie jednak projekt złożony przez Nowoczesną może wkrótce trafić pod obrady Rady Miejskiej.

Jacek Ossowski, popiera projekt, który rocznie wygeneruje z miejskiego budżetu około 2 mln.zł. Dla par przypadałoby mniej więcej po 5 tysięcy złotych. Ossowski mówi „to jest metoda naukowa, metoda medyczna, bardzo nowoczesna i bardzo skuteczna (…) w kraju, który ma tak duże problemy demograficzne wszelkie akceptowane przez medycynę metody powinny być dopuszczane”.

Trwa spór o zniesienie opłaty dla wrocławskich handlarzy na targowiskach. Dla przewodniczącego RM zniesienie, spowoduje wzrost kosztów na utrzymanie targowisk. Dzisiaj z opłat wnoszonych przez handlujących utrzymywana jest cała infrastruktura, dlatego nie powinno znosić się tych opłat, zakończył przewodniczący RM.

Rozmawiano również o problemach komunikacyjnych, zwłaszcza tam, gdzie deweloperzy wybudowali osiedla a gmina nie zdążyła z budową lub modernizacją dróg dojazdowych. Ossowski: „należałoby najpierw wybudować wielopasmowe drogi a potem budynki” ale we Wrocławiu jest zupełnie inne rozwiązanie. Nasz system oparty jest o komunikacje zbiorową i będziemy ją rozwijać.

Ostatni temat to Teatr Polski i związany ze zmianą dyrektora podział w środowisku aktorskim i (ponoć) widowni na zwolenników i przeciwników obecnego dyrektora. Jacek Ossowski wyraził niepokój o jego przyszłość, „chciałbym aby ta scena nie padła ze względów politycznych”.

 

foto: you tube

źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj