Kowalski: TK blokuje uzdrowienie państwa

marian.jpg

„Cała gadanina o niezależności TK to gadanina dla naiwnych” – mówił na antenie Telewizji Republika Marian Kowalski.

Kowalski akcentował, że bankiet dla sędziów TK został opłacony z pieniędzy fundacji Adenauera i Schumanna, o określonych sympatiach politycznych, które „realizują niemiecki model geopolityczny”.  

„Jakim trzeba być ślepcem, by nie widzieć, że TK Rzeplińskiego miał blokować różne ruchy uzdrawiające państwo polskie? Co rząd nie postanowiłby, to Rzepliński w imieniu odwiecznych przyjaciół będzie zatrzymywał” – powiedział. 

Kowalski odniósł się również do kwestii migrantów. Rozpoczął od krytyki spotu promującego przyjmowanie uchodźców z udziałem Zygmunta Baumana.  

„Widać, że rzeczywistość przerosła prowokacje satyryczne. Bauman niespecjalnie cieszył się popularnością na polskich uczelniach, bo młodzi ludzie płatali mu różne psikusy. Stał się zatem autorytetem ogólnoeuropejskim” – mówił.  

Zdaniem Kowalskiego reklama z udziałem Baumana kompromituje kampanię przyjmowania uchodźców. „Taki autorytet, z niejednej spiżarni jedzący chleb, nie wróży nic dobrego” – dodał.  

Były kandydat na prezydenta zwrócił też uwagę na działania niektórych samorządowców. 

„Mapa kodziarskich prezydentów układa się w logiczną całość, choć nie jest tak tylko w dawnym zaborze pruskim, ale także w innych miastach, np. w Lublinie. Ci ludzie realizują ustaloną politykę, także w sprawie uchodźców” – powiedział. 

W ostrych słowach odniósł się do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 

„Adamowicz z Gdańska dał się wciągnąć do siatki muzułmańskich terrorystów, a potem przeoczył w oświadczeniu nieruchomości za miliony złotych. Jeśli ministrowie Ziobro i Jaki zrealizują plan komisji, która będzie targać za uszy złodziei nieruchomości, to liczę, że pan Adamowicz będzie zaniepokojony” – stwierdził. 

fot. YouTube

źródło: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/kowalski-tk-blokuje-uzdrowienie-panstwa,18295970740#ixzz4NWYHpWwn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj