„Road Show” szokuje, ale i uczy 

road schow 2.jpg

Wzruszające wypowiedzi ofiar wypadków oraz służb ratowniczych w połączeniu z mocnym obrazem na ekranie, miały na celu wpłynąć na świadomość młodych przyszłych kierowców i zmniejszyć w perspektywie czasu liczbę tragedii na drogach. Śmierć pieszego 17-latka, ciężko ranna 19-latka i tragiczna śmierć jej dwójki przyjaciół, czołowe zderzenie z tirem, wypadek motocyklisty, trauma powypadkowa i ciężka rehabilitacja o tych wszystkich historiach mogli usłyszeć uczniowie szkół średnich na spotkaniu „Road Show”. 

13 października br., o godz. 10.00, w sali kinowej Centrum Kultury „Muza” w Lubinie odbył się pokaz „Road Show” zorganizowany z inicjatywy jednej z firm współpracujących z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Młodzież, która wchodziła na salę była roześmiana i głośna. Tuż po rozpoczęciu pokazu na sali, w której zgromadziło się blisko 400 uczniów szkół średnich, zapadła grobowa cisza. Uczestnicy obejrzeli drastyczne filmy z wypadków oraz akcji ratowniczych, które szokując, z pewnością działały na wyobraźnię. Młodzież na własne oczy mogła zobaczyć skutki brawury na drodze oraz jazdy po alkoholu. 

Prawdziwe relacje osób, które na co dzień stykają się z ofiarami wypadków, obsługują zdarzenia drogowe m.in. policjanta Wydziału Ruchu Drogowego, strażaka i ratownika medycznego, a także z fizjoterapeuty i ofiary wypadku drogowego, na pewno na długo utkwią w pamięci młodych osób, które właśnie teraz rozpoczynają swoją przygodę za „kółkiem”. 

Emocje, łzy, szok i ogromne wzruszenie można było zobaczyć na twarzach młodych ludzi i przede wszystkim o to chodziło organizatorom. Być może dzięki takim właśnie działaniom będziemy mieli w przyszłości mniej tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. 
Akcję tą honorowo patronatem objął Starosta Lubiński. 

foto: you tube

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj