Znakomity „Ostatni rozkaz”. Tadka Polkowskiego trzy wizyty w Dzierżoniowie

3-1.jpg

Tadeusz Polkowski, w środowisku muzycznym znany bardziej jako Tadek, jeden z najbardziej znanych w kraju wykonawców patriotycznego rapu, w Dzierżoniowie gościł już trzykrotnie. Ostatnio, 4 października, był tu główną atrakcją artystyczną I Forum Historycznego, zorganizowanego przez Obywatelski Ruch Patriotyczny.

Tadek jest autorem trzech znakomitych płyt o tematyce historycznej i patriotycznej – „Niewygodna prawda” (2012), „Niewygodna prawda II” (2014) oraz najnowszej, wydanej w tym roku płyty zatytułowanej „Ostatni rozkaz”. To właśnie utwory z tego znakomitego krążka stanowiły główną część koncertu, który odbył się w sali „Pegaz” Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Tadek Polkowski jest znakomitym popularyzatorem historii Polski, a szczególnie jej zatajanych i zakłamywanych przez lata kart. W atrakcyjny nie tylko dla młodych ludzi sposób przywraca zapomniane sylwetki bohaterów, ale też przypomina nazwiska zdrajców i kolaborantów. Warto zwrócić uwagę, że „Ostatni rozkaz” to album dwupłytowy. Na jednej płycie tradycyjnie nagrana jest muzyka, a na drugiej… historyczne słuchowisko oparte na książkach Tadeusza Płużańskiego. Sam na temat przywracania narodowej pamięci na przykład na temat żołnierzy wyklętych tak mówił w jednym z wywiadów:

„W dziedzinie odkłamywania historii, która była wypaczana przez dekady oczywiście widać poprawę, ale pracy do wykonania w tej sprawie jest jeszcze bardzo dużo.”

W Dzierżoniowie krakowski artysta gościł już trzy razy. Wcześniej, w roku 2012, koncertował w Spółdzielczym Domu Kultury, a później jeszcze w Szkole Sióstr Salezjanek.

Foto: K. Janeczko/zPrawa.pl

autor: Jarosław Kresa

źródło: zprawa.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ