Blamaż radnych Dutkiewicza i Nowoczesnej. Mieszkańcy Wrocławia warci mniej niż partyjne szyldy?

radni.jpg

Miejskim radnym udało się znieść opłatę targową.  Ale nie obyło się bez skandalu. Podczas sesji głosowano niemal dwa identyczne projekty. Pierwszy z nich przygotował klub PiS. Radni Nowoczesnej i Rafała Dutkiewicza zagłosowali przeciwko, a poparli wyłącznie własny projekt głosowany w drugiej kolejności. Czyli Nowoczesnej hipokryzji ciąg dalszy.

W listopadzie 2015 roku w punkcie 11 obrad Rady Miejskiej pojawiło się głosowanie nad wprowadzeniem opłaty targowej. Za daniną głosowali radni m.in. Piotr Uhle, Agnieszka Kędzierska, Paweł Rańda,  Razik-Trziszka Magdalena, a Tomasz Hanczarek nie oddał głosu. Obecnie tworzą Klub Radnych Nowoczesna.

Kilka miesięcy później ci sami radni Nowoczesnej, którzy głosowali za wprowadzeniem opłaty targowej postanowili zbierać podpisy wśród mieszkańców za jej zniesieniem. Wypunktowali to radni PiS, którzy zwołali konferencję prasową i wyśmiali ich hipokryzję. Jak argumentowali  nie ma sensu tracić czasu na zbieranie podpisów tylko trzeba przygotować i przegłosować projekt. A zabiegi Nowoczesnej to wyłącznie zabieg marketingowy. W dodatku słaby, bo chcą zniesienia opłaty, którą sami  wprowadzili.

Radni Rafała Dutkiewicza i Nowoczesnej cały czas podkreślali, że dobro mieszkańców wymaga współpracy jak się okazało były to “puste hasła” .  

Podczas ostatniej sesji radni Prawa i Sprawiedliwości – w przeciwieństwie do radnych Nowoczesnej i klubu Rafała Dutkiewicza – poparli oba projekty i nie oglądali się na partyjne szyldy. Opłatę udało się znieść.

Radny dr Krystian Mieszkała dopytywał klubu Rafała Dutkiewicza i radnych Nowoczesnej dlaczego projekt przygotowany przez PiS nie został poparty. Jednak na to pytanie, nikt nie odważył się odpowiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ