Wrocław: Wielki pożar w fabryce świec i zniczy

pożar.jpg

Wczoraj (20 października) ok. 5:30 doszło do pożaru przetwórni świec i zniczy we Wrocławiu. W akcji gaśniczej wzięło udział 14 zastępów straży pożarnej.

To co ratownicy zastali na miejscu nazywa: bardzo dużym obciążaniem ogniowym. Problemy na miejscu i walka o dom Akcja gaśnicza jest utrudniona. Objęte pożarem miejsce to budynek parterowy. – “Do źródła ognia nie możemy dostać się ani od góry ani od natarcia wewnętrznego. Do hali przylega budynek mieszkalny i walczymy o jego uratowanie” – relacjonuje Pruchnik.

 “Ogniem objęta jest cała hala. Walczymy o uratowanie przylegającego do niej budynku mieszkalnego. Zgłoszenie o pożarze na ul. Lutyńskiej dostaliśmy ok. 5.30. Po przyjeździe okazało się, że pali się przetwórnia świec i zniczy. Pożar był bardzo rozwinięty ze względu na duże nagromadzenie materiałów palnych, bo oprócz parafiny w gotowych wyrobach składowane były tu deski, palety, kartony i meble” – poinformował mł. bryg. Jarosław Pruchnik, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP nr 7 we Wrocławiu.

Co więcej, strażacy mają problem z dostępem do wody. Na miejscu jest jeden hydrant, a wodę trzeba dowozić. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Właściciele fabryki, mieszkający w przylegającym do niej domu, zostali ewakuowani.

Jak informuje dyżurna wrocławskiej straży pożarnej na miejscu jest 14 zastępów. I dodaje: sytuacja nie jest opanowana.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ