Jechał ciężarówką mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie

c.jpg

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Legnicy, który kierując ciężarową Tatrą, pod wpływem alkoholu, uszkodził latarnię i znaki drogowe. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem ciężarowym w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że drogą krajową nr 94 jedzie ciężarówka, której kierowca może być nietrzeźwy. Natychmiast pojechali we wskazane miejsce by skontrolować ten pojazd. Następnie policjanci w miejscu bezpiecznym w rejonie ulicy Spokojnej w Legnicy zatrzymali 46-latka kierującego ciężarówką. Okazało się, że mężczyzna chwilę wcześniej uszkodził latarnię oświetleniową i znaki drogowe.

Zatrzymany przyznał się do spowodowania kolizji oraz do tego, że rano pił alkohol. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Mężczyzna za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj