Udało się. Burmistrzowie Świeradowa i Szklarskiej Poręby zapraszają na bezpłatny ski-bus do Czech

testowy 2.jpg

Niedawno pisaliśmy o zakupach elektrycznych autobusów przez stronę polską i rozmowach samorządów po obu stronach granic w Kotlinie Kłodzkiej (tutaj: Świeradów Zdrój postawił na komunikację bezpłatną. Wrocław stawia na biletomaty i w kolejnym artykule: Świeradów Zdrój: Będzie bezpłatny przejazd do Czech)

Celem – jak mówili burmistrzowie jest – pobudzenie ruchu turystycznego dla mieszkańców gmin i Dolnego Śląska. Pomysł z fazy planowania przeszedł do realizacji.

Już od listopada br., turyści i mieszkańcy przygranicznych miasteczek będą mogli podróżować do kurortów bezpłatnymi autobusami na trasie Świeradów Zdrój – Szklarska Poręba – Nowe Miesto. Dla narciarzy zamontowane  specjalne stojaki na sprzęt.

Warto dodać, że 13 października br., podpisano kolejną umowę pn. Czesko-polskie ścieżki pod Smrkem w Górach Izerskich – 2 etap. Zakończenie robót  pod koniec listopada. Łączna wartość projektu to 77 151,33 euro. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu rowerzystów. Mowa o 2, 6 km tras singletrekowych (łącznik do istniejących tras na Tewie), postawienie drewnianej tablicy pamiątkowej z mapą rowerową, tablicę informacyjną związaną z projektem oraz wydawnictwa promocyjne w czterech wersjach językowych: polskiej, czeskiej, niemieckiej i angielskiej. 

źródło: swieradowzdroj.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ