Napad rabunkowy na 79-latkę

Policja - napis.jpg

Kobieta idąc przez jeden z parków w Głogowie została napadnięta przez dwóch sprawców, którzy używając przemocy doprowadzili ją do stanu bezbronności i zabrali torebkę z pieniędzmi, dokumentami oraz telefonem. Jeszcze tego samego dnia dwaj młodzi mężczyźni w wieku 16 i 22 lat podejrzani o to przestępstwo zostali zatrzymani przez policjantów na terenie Sławy. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec dorosłego mężczyzny areszt na 3 miesiące, a nastolatek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem dla nieletnich. 

Do zdarzenia doszło 17 października br. na terenie Parku Słowiańskiego w Głogowie. Sprawcy w godzinach przedpołudniowych zaatakowali 79-letnią mieszkankę miasta. Mężczyźni używając przemocy, uderzając kobietę, doprowadzili ją do stanu bezbronności, a następnie zabrali jej torebkę z zawartością pieniędzy, dokumentów oraz telefonu komórkowego. Poszkodowana trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami. Po napadzie podejrzani uciekli i jak się później okazało pojechali na teren powiatu wschowskiego. Tam zostali zatrzymani przez policjantów ze Sławy na włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych. 

W związku z rozbojem, którego dokonali wcześniej byli poszukiwani przez policjantów z Głogowa i to oni przedstawili 22-latkowi zarzuty w tej sprawie. 

Natomiast 16-latek ze względu na swój młody wiek odpowiadał będzie teraz przed sądem dla nieletnich. 
Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP w Głogowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj