Poseł Jacek Świat: Zespół PO ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej to pokaz cynizmu

11046671_794335810652388_7753831806074524206_n.jpg

Dziś ma rozpocząć prace zespół Platformy Obywatelskiej, który – jak to nazwano – ma odkłamywać teorie na temat katastrofy smoleńskiej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią wprost – PO przejawia totalny brak wstydu.

Zespołem pokieruje poseł platformy Marcin Kierwiński. Z politykami mają współpracować eksperci.

W skład tego gremium mają wejść głównie posłowie z sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Wśród nich będą m.in. były szef Ministerstwa Obrony Narodowej z PO Czesław Mroczek, Cezary Grabarczyk, Paweł Suski, Bożena Kamińska.

Według posłów Platformy Obywatelskiej zespół ma „zadbać o prawdę” ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Poseł PiS Jacek Świat, mąż zmarłej w katastrofie Aleksandry Natalii – Świat, podkreśla, że postawa Platformy jest skandaliczna.

– Można by zapytać, czy w tym zespole będzie uczestniczyć np. Ewa Kopacz, która jako minister zdrowia – z trybuny sejmowej, opowiadała nam wszystkim kłamstwa. Szkoda, że nie ma w Platformie pana Niesiołowskiego, który wsławił się niewybrednymi atakami na rodziny ofiar tamtej tragedii. Myślę, że jest to wyjątkowy pokaz cynizmu. Partii, która ponosi polityczną odpowiedzialność za tę tragedię oraz odpowiedzialność za haniebne zachowanie organów państwa po katastrofie do dziś brakuje wstydu – zaznacza Jacek Świat. 

W piątek parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości również powołali zespół parlamentarny ds. katastrofy w Smoleńsku. Jego szefem został poseł Jacek Świat.

Zespół zajmie się upamiętnianiem ofiar tragedii i zadba o dobre imię poległych. Jego członkowie chcą także przeciwdziałać różnego rodzaju przekłamaniom ws. katastrofy, które pojawiają się w przestrzeni publicznej.

fot. facebook.com/jacekswiat

źródło: Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ