Totalna…amnezja. „Nie wiem, nie pamiętam”

marcin święcicki z po print.png

Nie milkną echa piątkowego posiedzenia komisji obrony narodowej. Podczas programu „Bez Retuszu” w TVP1 Marciń Święcicki z Platformy Obywatelskiej został ośmieszony przez posła PiS Dominika Tarczyńskiego. W programie rozmawiano o nowych faktach dotyczących Katastrofy Smoleńskiej. Przypomniane jednak zostało głosowanie w sprawie odzyskania wraku rządowego tupolewa oraz postawa Platformy Obywatelskiej.

Dominik Tarczyński mówił o błędnych decyzjach podjętych przez rząd PO-PSL zaraz po katastrofie. Odniósł się do przekazania śledztwa smoleńskiego w ręce Rosjan. Jak mówił poseł PiS, wybranie konwencji chicagowskiej pociągnęło za sobą kolejne złe decyzje. Przypomniał o problemie eksterytorialności terenu katastrofy.

Radosław Sikorski wycofał decyzję o wystąpieniu do Rosji ws. uznania miejsca katastrofy TU-154M za teren eksterytorialny – powiedział Jarosław Kaczyński dla Polskiej Agencji Prasowej – pisaliśmy na niezalezna.pl.

Tarczyński wspomniał kłamstwa Ewy Kopacz, która mówiła o przekopywaniu ziemi w smoleńsku. Wspomniano o sekcjach zwłok, które miały być zrobione, jak się później okazało, nie były i o wielu innych kwestiach.

Panie pośle, kłamaliście rano, kłamaliście w południe i kłamaliście wieczorem. Historia wam tego nie zapomni. Polacy wam tego nie zapomną. My zadbamy aby prawda w końcu wyszła na jaw

– powiedział Tarczyński.
 

Prowadzący poruszył temat eksterytorialności. Dlaczego ten wątek nie był zbadany?

– pytał.
 
Święcicki jął się wić i mieszać. Jak wiele razy można usłyszeć „nie wiem”, „nie pamiętam” –  poseł PO stanowczo nadużywał tych sformułowań?

Nie wiem dokładnie czemu ten wniosek został wycofany

– powiedział polityk PO i zaczął standardową w takich wypadkach procedurę – atak na PiS. Starał się przekonać, że nie da się dojść do prawdy nie mając ekspertów. Dezawuował naukowców badających katastrofę smoleńską skupionych wokół podkomisji smoleńskiej.
 
W pewnym momencie przypomniane zostało pewne głosowanie.

Ja mam też pytanie bardzo konkretne, a nie jakąś subiektywną ocenę.Panie pośle jak Platforma głosowała w Radzie Europy, kiedy złożyliśmy wniosek o zwrot wraku?

– zapytał Polityka PO Tarczyński.

W studiu zapanowała cisza. Gdybyśmy słuchali audycji radiowej byłaby to rzecz nie do pomyślenia. Jednak nie. To tylko polityk PO siedział w studio jak „zamurowany” i nie wiedział co odpowiedzieć. W końcu pojawiło się magiczne „nie wiem, nie pamiętam”. Jakże to przewidywalne.

Nie pamiętam tego głosowania…

–  zaczął się tłumaczyć Święcicki.

Ja Panu przypomnę. Głosowaliście przeciw. Przypomnę też Panu, że głosowaliście za rezolucją w styczniu przeciwko Polsce walcząc o demokrację. I powiem Panu jeszcze jedną rzecz. Wystarczyła jedna moja rozmowa z Peterem Omzichtem, autorem raportu Rady Europy na temat MH17, aby zgodził się być autorem raportu na temat Tu-154M

– powiedział poseł PiS.
 
W programie wzięła udział również Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim, Rzeczniku Praw Obywatelskich, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Pani minister Ewa Kopacz mówiła o pracy „ramię w ramię” i miała na myśli lekarzy w Moskwie. Ale ramię w ramię to raczej pracowali Tusk z Putinem – powiedziała Ewa Kochanowska.

foto: youtube.com

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ