Czy Racławicka połączy się z aleją Piastów na Wszystkich Świętych?

remonty mostu.jpg

Powstający na Ślęzie most, który do grudnia tego roku miał połączyć ulicę Racławicką i aleję Piastów, jest już fizycznie gotowy. Potrzebne są jeszcze formalności. Czy są szanse, żeby udało się go uruchomić na Wszystkich Świętych?

– Technicznie przejazd przez most i nowo wybudowaną ulicę Racławicką jest już możliwy – potwierdza rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński. Czy to oznacza ich rychłe uruchomienie? 
– Chcielibyśmy umożliwić przejazd dla samochodów osobowych od soboty 29 października, ale to wymaga formalnych zezwoleń. Starania o nie rozpoczęły się od razu, gdy tylko było to możliwe, i jest szansa, że uda się je uzyskać do soboty. Jednak bez nich nie możemy składać jednoznacznych deklaracji – tłumaczy Szempliński.

Uzyskanie zezwoleń może utrudniać fakt, że mająca trwać jeszcze dwa miesiące inwestycja nie kończy się. Gotowe są sam most, jezdnia, chodniki i ścieżki rowerowe, niezbędne do skomunikowania osiedli rozdzielonych rzeką, jednak niektóre prace będą kontynuowane. Chodzi tu zwłaszcza o budowę pętli autobusowej.

Przypomnijmy, że mowa o realizowanym przez firmę Skanska, wartym 12,7 mln zł, kontrakcie na kolejny etap rozbudowy ulicy Racławickiej. Jej kluczowym fragmentem jest most przez Ślęzę, resztę, ok. 650 m, stanowi ulica, jednojezdniowa z chodnikiem i ścieżką rowerową. Powstaje także przejście dla pieszych pod mostem. To już III etap rozbudowy ul. Racławickiej. W ubiegłym roku za prawie 17 mln zł wybudowano niezbędne do przeprowadzenia całego projektu odwodnienie i krótki odcinek jezdni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj