Jesienne nowości we wrocławskim zoo

pisz.jpg

Jesień w pełni, ale w zoo zawsze można liczyć na nowości w świecie zwierząt. W nocy z niedzieli na poniedziałek urodził się młody wielbłąd. Zaś w ubiegły weekend na świat przyszła zebra Hartmanna (inaczej górska). Pięknie umaszczonego malucha, którego płeć na razie nie jest znana, można oglądać u boku mamy Halvy na wybiegu. 

O nowym wielbłądzie nic jeszcze nie wiemy – maluch od kilku godzin jest na świecie. To drugie,  urodzone w naszym zoo młode wielbłądzicy, która przybyła do Wrocławia z Krety.

Ale to nie wszystkie jesienne przychówki. W rodzinie jeżozwierzy pojawiły się dwa maluchy, na krok nieodstępujące swojej mamy. A przez szybę domku małp sajmiri cierpliwy zwiedzający dostrzeże w stadku tych małpek mamę z bliźniakami. Pracownicy zoo podkreślają, że jest to rzadkość, bo zazwyczaj samice tego gatunku rodzą tylko jedno młode. Tymczasem sajmirza mama nie tylko urodziła bliźniaki (nie wiadomo na razie jakiej sa płci), ale radzi sobie doskonale z wychowywaniem dwójki stale w nią wczepionych maluchów.

W Afrykarium w strefie Kongo, samica rzadkiego turako fioletowego wysiedziała pisklę. Młody już opuścił gniazdo, jednak dla jego bezpieczeństwa opiekunowie postanowili, aby dalej odchowywał się w budynku Ptaszarni. Maluch nie jest bowiem jeszcze  w pełni samodzielny.

Pojawiły się też edredony – nowy gatunek ptaków we wrocławskim zoo. Samiec i samica edredona przyjechały z Holandii .Ptaki te w naturze zamieszkują brzegi mórz przy północnych wybrzeżach Europy i Ameryki Północnej. Zdarza się, że zimą można je zobaczyć nad polskim morzem. W zoo można je oglądać w Odrarium, w strefie ujścia Odry. 

autor: Eliza Głowicka-Wolska 

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj