Czy Jarosław Obremski będzie kandydatem PiS na prezydenta Wrocławia ?

jarosław Obremski.jpg

Media obiegła informacja, że senator Jarosław Obremski zasilił klub PiS w Senacie RP. Jest  to  zaskakujące zbliżenie dwóch środowisk politycznych – Dutkiewicza i PiS. Senator swoją decyzję tłumaczy dobrem Dolnego Śląska.

Czy to początek starań o poparcie PiS przy starcie na  prezydenta Wrocławia ?

Przypominamy, że Jarosław Obremski to bliski współpracownik Rafała Dutkiewicza, który  w ostatnich wyborach startował do  Senatu RP z poparciem PiS. Zaskakujące jest również to, że senator  ogłosił tą decyzję  po informacjach medialnych, że radni  Platformy Obywatelskiej chcą opuścić klub Rafała Dutkiewicza w Radzie Miejskiej Wrocławia. Być może to początek zbliżania się środowiska Dutkiewicza do PiS. Po odejściu radnych PO z koalicji, Dutkiewicz straci większość i nawet radni Nowoczesnej nie wystarczą.  Jednakże Radni PiS wykluczają współprace z prezydentem Dutkiewiczem. 

Według Arkadiusza Bartłomiejczyka wrocławskiego politologa jest to dobra kandydatura

Jarosław Obremski jest doświadczonym politykiem, ma duże kwalifikacje i co najważniejsze duży szacunek społeczny. Kandydatura Obremskiego pozwoliłaby PiS na nawiązanie równorzędnej walki w wyborach tak z Dudkiewiczem jak i Jarosem czy Zdrojewską. Jeśli partia zdecyduje się na ten krok będzie to jeden z najlepszych wyborów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj