Przewodniczący Bundestagu chwali Wrocław za ESK

bhb.jpg

We wtorek, 25 października 2016 r., Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, spotkał się z Norbertem Lammertem, przewodniczącym izby niższej niemieckiego parlamentu. Rozmawiano m.in. o ESK.

Z prywatną, dwudniową wizytą gości we Wrocławiu Norbert Lammert, przewodniczący izby niższej niemieckiego parlamentu, druga po prezydencie Niemiec osoba w państwie. Podczas godzinnego spotkania z prezydentem Wrocławia rozmawiano m.in. o Europejskiej Stolicy Kultury. Gość podkreślił, że przed kilkoma laty był zaangażowany w niemiecki projekt Europejskiej Stolicy Kultury, gdy w 2010 r. organizowały go miasta z Zagłębia Ruhry, m.in. Essen, Bochum i Dortmund. Gość chwalił organizację ESK we Wrocławiu.

– Obserwuję to, co robią Europejskie Stolice Kultury, i nie widziałem tak dużego rezonansu jak ten, który towarzyszy sprawowaniu przez Wrocław tej funkcji. Wrocławska oferta jest szeroko komentowana nie tylko w prasie niemieckiej – mówi Norbert Lammert.

– Zagraniczna wizyta przewodniczącego Bundestagu to dla miasta prestiżowa sprawa. Szczególnie nas cieszy wysoka ocena teg, co miasto robi w ramach ESK – dodaje Rafał Dutkiewicz.

Norbert Lammert powiedział, że do Wrocławia przyjeżdża z radością. Zaznaczył, że jego pierwsza wizyta, przed kilkoma laty, podczas posiedzenia parlamentów Polski i Niemiec, miała charakter oficjalny i polityczny, teraz ma czas na zwiedzenie miasta. W programie pobytu przewodniczącego Bundestagu są m.in. Muzeum Pana Tadeusza, Hala Stulecia i Pałac Królewski. Norbert Lammert odwiedzi wrocławską synagogę i wysłucha koncertu laureatów Konkursu Skrzypcowego im Henryka Wieniawskiego w Narodowym Forum Muzyki.

autor:  Jarek Ratajczak 

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ